Lazio
Lazio 0:1(0:1) Udinese
Udinese

Josip Piršljin • četvrtak, 25.09.2014.

Četvrto kolo talijanskog prvenstva zaključeno je dvobojem Lazija i Udinesea. Gostujući sastav priredio je mini-iznenađenje svladavši domaćina 1:0 čime se popeo na treću poziciju na tablici.

Lazio je na svom Olimpicu ugostio crno-bijele iz Udina, ali navijači Biancocelestea neće po dobrome pamtiti tu utakmicu. Iako je dobro igrao i bio bolji suparnik, Lazio je izgubio od Udinesea 1:0, te će ostati na samo tri osvojena boda ove sezone. Udinese, pak, skače na treću poziciju odmah iza Juventusa i Rome. Hrvatski veznjak Igor Bubnjić ostao je na klupi za gostujući sastav.

Stefano Pioli je postavio svoje igrače u 4-3-3 formaciju s Kloseom, Candrevom i Felipeom Andersonom u napadačkoj liniji. S druge strane, Andrea Stramaccioni se postavio nešto defenzivnije sa samo jednim isturenim napadačem - Thereauom iza kojeg su igrali Muriel i Kone.

Lazio je bolje otvorio susret i odlučno krenuo po sva tri boda pred svojim navijačima. Ipak, iako su imali nekoliko dobrih situacija, Piolijevi nogometaši nisu uspjeli postići rani gol koji bi im itekako olakšao u nastavku utakmice. Momčad iz Udina se, pak, dobro branila i prijetila iz kontranapada.

Gostujuća ekipa do početnog pogotka i vodstva došla je nakon 36 minuta igre. Francuski napadač Thereau dobro je ispratio akciju i pogodio mrežu Marchettija poslije ubačaja s desne strane. Lazio se nije uspio vratiti do kraja poluvremena, ali i do isteka 90. minute premda je u gotovo svim aspektima igre pokazao puno više od Udinesea.