Empoli
Empoli 2:2(2:1) Milan
Milan

Josip Piršljin • utorak, 23.09.2014.

Četvrto kolo talijanske Serie A otvorili su nogometaši Empolija i Milana. Domaći su bili na dobrom putu da upišu pobjedu protiv favoriziranog suparnika, no na kraju će biti zadovoljni što su spasili bod.

Serie A se nastavlja četvrtim kolom koje će se održati sredinom tjedna, a prvi su na teren izašli Empoli i Milan. "Dojučerašnji" drugoligaš pružio je solidan otpor Rossonerima, pogotovo u prvom dijelu kada je poveo 2:0, no nije uspio zadržati visok ritam igre i mora biti sretan zbog osvojenog boda jer je završio dvoboj s desetoricom.

Inzaghi je postavio ofenzivnu formaciju 4-3-3 s Menezom, Hondom i Torresom u prednjoj liniji, dok su povučeniji bili Muntari, Van Ginkel i De Jong. Iako je postava bila napadački orijentirana, Milan nije djelovao tako na početku utakmice, već je u prvih 20 minuta primio dva pogotka.

U 13. minuti navijače Rossonera iznenadio je Tonelli koji je donio Empoliju vodstvo na asistenciju Valdifiorija. Milan je u tim trenucima izgledao izgubljeno na terenu, te je ubrzo uslijedio i drugi pogodak. Tavano je lijepo proigrao Pucciarellija koji je utrčao u šesnaesterac i "probio" Abbiatija.

Iako je žestoko krenuo, Empoli je nakon toga polako počeo gubiti snagu, a Milan je počeo bolje igrati i do kraja prvog poluvremena uspio je smanjiti rezultat. Na ubačaj Abatea dobro je glavom reagirao Torres, te je Chelseajevom igraču na posudbi to bio prvi gol u crveno-crnom dresu.

Torres je odigrao vrlo dobrih 80 minuta, a zadovoljan može biti i Abate koji se dva puta upisao u asistente. Drugi put u 57. minuti kada je dao loptu Hondi koji je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca izjednačio na 2:2. Empoli je ostao s igračem manje nakon što je Valdifiori u manje od minute skupio dva žuta kartona, no Milan ipak nije uspio doći do trećeg gola i pobjede.