Niko Rukavina • srijeda, 24.09.2014.

U četvrtom kolu Serije A, Roma i Juventus pobjedama su zadržali maksimalan učinak i pobjegli prvom pratitelju Interu na četiri boda. Inter je nadigrao Atalantu na Giuseppe Meazzi, a Kovačić je odradio vrlo dobrih 90 minuta. Za najefikasniju utakmicu kola pobrinuli su se Napoli i Palermo u čijem je dvoboju palo šest pogodaka.

Roma pogotkom u finišu utakmice do vrijedne pobjede u Parmi

Parma i Roma odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj su na kraju slavili gosti i zadržali stopostotni učinak. Roma je povela u 27. kada je Ljajić na asistenciju Tottija izbio sam pred Mirantea i poentirao za 1:0. Roma je bila kvalitetnija ekipa na terenu (iako je i Parma imala svoje prilike) i kada se činilo da će udvostručiti svoje vodstvo, Paolo De Ceglie zabio je glavom iz kornera za izjednačenje. Roma je krenula u potpunu ofenzivu. Najopasniji po gol Parme bili su Gervinho i Florenzi, iako je Cassano promašio obećavajuću priliku nekoliko minuta prije odlučujućeg pogotka. Pobjedu je Vučici donio Miralem Pjanić sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca, dvije minute prije isteka regularnog dijela.

Kovačić odradio vrlo dobrih 90 minuta u domaćoj pobjedi Intera

Utakmicu Inter - Atalanta obilježila su dva krasna pogotka Interovih igrača. Prvi pogodak na utakmici postigao je Osvaldo krasnim bočnim škaricama u 40. minuti, a Hernanes je topovskim udarcem iz slobodnog udarca postavio konačni rezultat nekoliko minuta prije kraja. Inter je mogao i ranije postići pogodak, no Palacio je u 30. minuti promašio jedanaesterac. Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za milansku momčad. Bio je iznimno aktivan, igrao je u oba smjera, a posebno raspoložen bio je u ofenzivi gdje je često izbacivao svoje suigrače u izgledne prilike. Požutio je u 74. minuti.

Napoliju i Palermu pripala najefikasnija utakmica kola

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su Napoli i Palermo na San Paolu. Domaćini su već u 11. minuti vodili 2:0, pogocima Koulibalyja i Zapate i činilo se kako će doći do pobjede nakon dva uzastopna poraza. No, Sicilijanci se vraćaju preko Belottija i Vazqueza i u 24. minuti je već bilo 2:2. Do poluvremena je Callejon doveo novu prednost Napolitancima, međutim Belottije je svojim drugim pogotkom zaključio ovu iznimno efikasnu utakmicu koja je na kraju završila bez pobjednika.

Juventus je na domaćem terenu bio uvjerljiv protiv Cesene i slavio s 3:0. Dva pogotka postigao je Vidal, a jedan Lichtsteiner. U Utakmici Fiorentina - Sassuolo (0:0), Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za goste, dok Badelj nije ulazio u igru. Torino je upisao prvu pobjedu u sezoni pobijedivši Cagliari u gostima, a dobru formu potvrdila je Sampdoria pobjedom nad Chievom.

Serie A, 4. kolo

Cagliari - Torino 1:2 (Cossu 11'; Glik 21', Quagliarella 29')

Fiorentina - Sassuolo 0:0

Inter - Atalanta 2:0 (Osvaldo 40', Hernanes 87')

Juventus - Cesena 3:0 (Vidal 18'-11m, 64', Lichtsteiner 85')

Napoli - Palermo 3:3 (Koulibaly 2', Zapata 11', Callejon 45+1'; Belotti 18', 61', Bazquez 24')

Parma - Roma 1:2 (De Ceglie 56'; Ljajić 27', Pjanić 88')

Sampdoria - Chievo 2:1 (Gastaldello 45', Romagnoli 81'; Paloschi 90')

Verona - Genoa 2:2 (Tachtsidis 52', Ionita 65'; Matri 34', 48')