Getafe
Getafe 1:0 Málaga
Málaga

Branimir Korać • nedjelja, 28.09.2014.

Nedjeljni program u Primeri otvorili su Getafe i Malaga, a slavio je Getafe s minimalnih 1:0 golom Michela iz prvog poluvremena. Getafe je u drugom dijelu sačuvao vodstvo i zasluženo slavio...

Tri utakmice u nizu Getafe nije znao za pobjedu, no onda je ugostio Malagu i napokon došao do tri boda. Upisao je minimalnu pobjedu 1:0 i tako prekinuo gubitnički niz.

Domaćin je od početka susreta bio opasniji protivnik i prijetio je preko Michela i pokretljivog Abdoula Yode, a do pogotka je stigao u 25. minuti upravo u suradnji ove dvojice igrača.

Yoda je ušao u 16 metara, odlično primijetio dolazak Michela iz drugog plana, dodao mu loptu, a ovaj je "probio" Kamenog i ispod njega poslao loptu u mrežu.

Malaga je odmah uzvratila pokušajem Ricarda Horte koji nije pogodio okvir gola te Roquea Sante Cruza kojeg je zaustavio vratar Victor Guaita.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali dosta bolje, a najbliže poravnanju bili su u 62. minuti kada je Duda dobro pucao, međutim ipak malo neprecizno i lopta je otišla pokraj stative. U završnici je blizu bio i Arthur Boka, ali niti on nije pogodio okvir gola.

U sudačkoj nadoknadi Malaga je ostala bez Weligtona koji je zaradio drugi žuti karton i isključenje. Inače, riječ je o igraču koji se u prošlom kolu provukao nakon što je odgurivanjem Messija na travnjak mogao zaraditi isključenje.

Sammir je u domaćem sastavu ušao u igru početkom drugog poluvremena i dobro je odradio svoj dio posla.