Barcelona
Barcelona 6:0 Granada
Granada

Branimir Korać • subota, 27.09.2014.

Nogometaši Barcelone već do poluvremena stigli su do visoke prednosti 3:0 u susretu protiv Granade. Među strijelcima se ponovno našao Ivan Rakitić koji je postigao drugi pogodak za domaćina, jednako kao što je to učinio u pobjedi kod Levantea u pretprošlom kolu. Ovaj put zabio je glavom nakon ubačaja Messija, a u drugom dijelu domaćin je postigao još tri pogotka...

Granada se nije dobro provela na gostovanju kod Barcelone koja je upisala vrlo visoku pobjedu 6:0. Tri pogotka Neymara, dva Lea Messija i jedan Ivana Rakitića presudili su gostima.

Bila je to još jedna fantastična večer Messija koji je asistirao, zabijao, atraktivnim potezima mamio pljesak i bio prvo ime susreta. Rakitić je odigrao sat vremena, a nakon što je bilo riješeno pitanje pobjednika, otišao je na zasluženi odmor.

Od početka je Barcelona bila konkretnija i opasnija, a na prvi pogodak čekala je do 26. minute kada je Neymar dobro reagirao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

U samoj završnici prvog poluvremena Messi je prošao desnom stranom, ušao u 16 metara i uočio Rakitića na petercu, lijepo mu je ubacio na glavu, a ovaj ju je proslijedio u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Barcelona je stigla i do trećeg pogotka, ovaj put Munir je pucao, Roberto obranio njegov pokušaj, ali lopta je došla do Neymara koji podiže na 3:0.

Već tada je bilo jasno da će bodovi ostati na Camp Nou, a potvrda pobjede stigla je s još tri gola u drugom dijelu. Prvo je u 62. minuti danas raspoloženi Dani Alves ubacio na Messija koji glavom postiže četvrti gol, četiri minute kasnije Messi je asistirao Neymaru za hat-trick da bi u 82. minuti stavio točku na i iskoristivši pogrešku Murilla.

Barcelona je tako stigla do može se reći očekivano visoke pobjede potvrdivši da je gostovanje u Malagi bio samo loš dan.