Primera, 6. kolo, 27.09.2014, 16:00 h, Villarreal, El Madrigal, gledatelja: 22.146

Branimir Korać • subota, 27.09.2014.

U jednom od najzanimljivijih susreta šestog kola Primere, Real Madrid gostovao je kod Villarreala, a do prednosti je stigao u 32. minuti zahvaljujući lijepom pogotku Luke Modrića. Hrvatski reprezentativac uočio je da je Sergio Asenjo loše postavljen i bez razmišljanja pogodio je nebranjeni dio gola. Cristiano Ronaldo dovršio je posao i potvrdio pobjedu gostiju...

Javier Espinosa
61'
9
Giovani dos Santos
65'
6
Jonathan dos Santos
68'
Asier Illarramendi
74'
18
Nacho
76'
23
Isco
84'
Carlo Ancelotti

Teško gostovanje bilo je pred madridskim Realom koji je ipak uspio uzeti sva tri boda i doći do pobjede. Madriđani su odradili posao, nisu odigrali briljantno, ali i to je bilo dovoljno za pobjedu kog neugodnog protivnika.

U početku susreta bilo je nekoliko prijetnji s obje strane, Madriđanima je i poništen pogodak koji je postigao Sergio Ramos, no nakon igranja rukom Varanea, te se na prvu stopostotnu priliku čekalo sve do 28. minute kada je Vietto odlično ušao u 16 metara, Ramos ga nije uspio zadržati, ali njegov udarac bio je loš.

Zato je puno bolje reagirao Luka Modrić u 32. minuti kada je primio loptu na 20 metara, uočio loše postavljenog Asenja i zapucao bez razmišljanja u nebranjeni kut te doveo Real Madrid u vodstvo.

Vrlo brzo Madriđani su povisili prednost. Brzi kontranapad gostiju dovršili su Karim Benzema asistencijom i Cristiano Ronaldo svojim desetim golom ove sezone u španjolskom prvenstvu.

Na odmor se otišlo s vodstvo Real Madrida 2:0 iako je Villarreal imao više prilika, nekoliko dosta izglednih, međutim Casillasova mreža nije se tresla.

U drugom dijelu nije viđen posebno kvalitetan nogomet, Real Madrid je zatvorio prilaze svojem golu, nije dozvolio domaćinu da dođe do smanjenja vodstva, a kamoli i pomisli na preokret.

Luka Modrić odradio je svih 90 minuta u dresu gostiju, postigao je taj važan pogodak kojim je Real Madrid uspio slomiti otpor domaćina i doći do nova tri boda i treće uzastopne pobjede nakon dva neugodna poraza.