MAXtv Prva liga, 10. kolo, 27.09.2014, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 3.000
Suci: Ivan Bebek, Dalibor Conjar, Bojan Zobenica

Dinamo bez pogotka u Koprivnici, Slaven Belupo uzeo vrijedan bod

Borna Rupnik • subota, 27.09.2014.

U prvom susretu desetog kola hrvatskog nogometnog prvenstva Slaven Belupo i Dinamo odigrali su u Koprivnici utakmicu bez pogodaka.

Nakon prošlotjedne pobjede nad Rijekom na Kantridi u izravnom dvoboju za prvo mjesto na tablici MAXtv Prve lige, hrvatski prvak Dinamo gostovao je u subotu u Koprivnici te odigrao neriješenih 0:0 s posljednjeplasiranim Slaven Belupom.

Zoran Mamić od prve je minute u napad postavio Soudanija, Čopa i Henriqueza, a upravo je Čop prvi zaprijetio koprivničkom vrataru Kardumu.

Uvodne su minute protekle u znaku udaraca iz daljine - pokušavali su Henriquez, Machado, odnosno s druge strane Mirić, a sredinom prvog dijela dobru je priliku iskosa propustio i Soudani. Alžirac Karduma nije uspio svladati niti iz stopostotne prilike tik prije odmora.

Na početku drugog poluvremena do vodstva je mogao stići i Slaven Belupo, ali Ozobić i Cesarec nisu bili precizni, dok je Dinamu trebalo malo vremena da ponovno preuzme inicijativu.

No, ponovno nije bilo konkretne završnice Zagrepčana, unatoč brojnim ubačajima iz kuta i iz igre, te uvođenja Brozovića i Pjace.

Desetak minuta prije kraja, Dinamo je spasio vratar Eduardo obranivši udarac Ozobića s ruba kaznenog prostora, a odbijenu loptu nije iskoristio Glavina. U samoj završnici Dinamo je uspio stvoriti još poneku gužvu pred golom, ali rezultat se više nije mijenjao.

Modri po završetku utakmice počinju pripreme za gostovanje kod Celtica u drugom kolu Europske lige, a Koprivničanima će osvojeni bod biti dodatni poticaj za nastavak ligaškog natjecanja.

• Obrisan korisnik27.09.2014. u 21:08
    zna se da tim kmečavim urotničkim trolovima nikad ne valja. pobjediš puštaju ti, kad izgubiš ti poklanjaš, ne treba se s tim i s njima zamarati uopće, nevažni su.
  • Obrisan korisnik27.09.2014. u 20:02
    Ja sam isto htio postati sam kaj je završilo na krivoj temi (no questions). Naravno, sada će svi šutiti ili se sprdati sa rezom.Ja kažem da je Slaven Dinamo .57!
  • Obrisan korisnik27.09.2014. u 19:52
    Da je Osijek kojim slučajem odigrao 0:0 s Dinamom, bilo bi kmečanje kako se Osijeku daju bodovi...zanimljivo !
  • Obrisan korisnik27.09.2014. u 19:12
    hoće to tako kad se misli na europu pa niti igraš s najboljima niti si posvećen utakmici kako treba. s druge strane prvenstvo zanimljivije pa nije strašno ni ovo.
  • crodevils27.09.2014. u 19:11
    dosta pogrešaka u igri.. svi su osim eduarda podbacili..najviše žalim za prilikom pinta u 85.minuti gdje umjesto da zakuca u gol on kreće na asistenciju čopu.. kako su i odigrali nisu zaslužili pobjedu.. valjda će protiv celtica biti bolje