MAXtv Prva liga, 10. kolo, 28.09.2014, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 4.000
Suci: Mario Zebec, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac
Filip Bradarić 59'
Hajduk

Hajduk u deset minuta riješio susret protiv Istre i osvojio bodove u Puli

Ante Zovko • nedjelja, 28.09.2014.

Tino Sven Sušić i Filip Bradarić bili su strijelci za Hajduk u pobjedi 2:0 protiv Istre 1961 u Puli u desetom kolu MAXtv Prve lige, prve u ligi poslije polovice kolovoza, kojom su se Splićani vratili na treće mjesto.

Poslije ne jako zanimljivog prvog poluvremena, u kojem je Hajduk ostao bez ozlijeđenog Dejana Mezge, Sušić i Bradarić lijepim su pogocima u razmaku manjem od deset minuta riješili gotovo sve dvojbe o pobjedniku. Hajduku je ovo prva prvenstvena pobjeda od petog kola (16. kolovoza protiv Zadra).

Istra se tradicionalno postavila izrazito defenzivno čekajući priliku za stvaranje opasnosti kroz protunapade, no desetkovani Hajduk se nije u takvoj igri osobito nametnuo igrajući u sastavu u kojem nikad prije nije i u kojem neki igrači nisu bili na prirodnim pozicijama.

Najveća prilika prvog dijela pripala je Špeharu, koji nije uspio realizirati veliku šansu kad je izišao pred Kalinića. Kouassi i Jozinović jedini su ozbiljnije zaprijetili domaćem golu. Da stvar bude gora za Hajduk, Mezga je morao izići iz igre zbog udarca u predjelu rebara.

Mnogo rastrčanije je krenuo Hajduk u nastavak i rezultiralo je to ubrzo golom u pulskoj mreži. Sušić je povukao, oslobodio se čuvara i sjajno pogodio s ruba šesnaesterca.

Hajduk je uz malo sreće došao i do drugog gola u manje od deset minuta razmaka. Bradarić je išao nabaciti s 35 metara, a vratara Brkića zbunilo je utrčavanje Kouassija u peterac te je ostao na liniji. Lopta se odbila o travnjak i otišla u mrežu.

Poslije pritiska Hajduka koji je urodio golovima, Istra je uzvratila preko Woona, koji pogađa okvir splitskog gola. Pokušao je lijepo i Gotal iz slobodnog udarca, ali Brkić je ovaj put odlično reagirao.