MAXtv Prva liga, 10. kolo, 27.09.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4500
Suci: Goran Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)

Niko Rukavina • subota, 27.09.2014.

Rijeka je iskoristila kiks Dinama i uvjerljivom pobjedom i igrom protiv Zagreba približila se prvaku države na dva boda zaostatka. Utakmicu je već u prvom dijelu riješio najbolji strijelac lige, Andrej Kramarić, a konačni rezultat postavio je Krstanović. Posebno raspoložen bio je i Sharbini koji je upisao dvije asistencije...

Dražen Medić

Rijeka je odigrala dobru utakmicu i s 3:0 je svlada Zagreb. Od početka utakmice Riječani su bili agresivni i kompaktni te nisu dozvolili Pjesnicima da opasnije zaprijete Vargiću. Ovom pobjedom, Rijeka je prekinula negativan niz te je pokazala da je u dobroj formi pred utakmicu protiv Seville na Kantridi.

Domaćini su poveli u 22. minuti kada je Sharbini neobjašnjivo ostao sam na rubu kaznenog prostora, ubacio je na peterac gdje je od Zagrebove obrane zaboravljeni Kramarić lagano poentirao glavom za vodstvo domaćih. Probao je kasnije i iznenaditi Livakovića, ali golman Zagrebaša je ostao priseban.

Ubrzo nakon prvog gola, Moises je uposlio najboljeg strijelca lige koji lagano iz blizine zabija za 2:0. Rijeka je nakon pola sata igre potpuno zasluženo vodila s dva gola razlike i već tada je bilo vidljivo kako će zbog posljednjih događaja demoralizirani Zagreb (poraz u Kupu od Opatije i gubitak sudskog spora protiv Krstanovića), teško do preokreta.

Nakon samo minute i pol igre u nastavku, Krstanović, koji je na odmoru zamijenio Moisesa, postiže pogodak za 3:0. Asistent je bio Sharbini, drugi put na večerašnjoj utakmici. Rijeka je početkom nastavka igrala zaista dobro i dokazala je kako ih posljednja dva poraza (Standard 0:2 i Dinamo 1:2) nisu previše uzdrmala.

Nakon velikog pritiska Rijeke, Pjesnici su došli do zraka. Opasno je zaprijetio Štiglec koji je pucao malo pored gola. Do kraja utakmice obje momčadi su imale poluprilike, ali se rezultat nije mijenjao. Rijeka se ovom pobjedom približila vodećem Dinamu na samo dva boda zaostatka.