SEHA GSS liga, 5. kolo, 30.09.2014, 20:15 h
Vardar Skoplje 32:29 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši u derbiju SEHA lige sigurno poraženi od aktualnih regionalnih prvaka

Zvonka Keliš • utorak, 30.09.2014.

Hrvatski rukometni prvak upisao je i svoj drugi ovosezonski poraz u SEHA GSS ligi, a bolji je od njega u regionalnom derbiju u Skoplju bio makedonski Vardar. Aktualni regionalni prvak sigurno je vodio tijekom cijelog susreta stoga se Zagrebaši kući vraćaju bez novih regionalnih bodova.

Vardar - PPD Zagreb 32:29 (19:16)

5. kolo SEHA GSS lige
SKOPLJE - Dvorana Kale, Gledatelja: 2500
Suci: Dobrovits/Tajok (Mađarska)

Vardar: Milić, Angelov; Stoilov, Lacković 4, Brumen 3, Pribak 1, Terzić 1, Toskić, Marković 10, Karačić 2, Dujšebajev 4, Abutović 1, Rastvorcev, Gorbok 3, Šiškarev 3, Čipurin
Trener: Raul Gonzalez

PPD Zagreb: Ivić, Stevanović; Mihić 1, Brozović 2, Stepančić 6, Šprem, Čorić, Šebetić, Raković 2, Horvat 4, Šušnja 1, J. Valčić 7, T. Valčić, Obranović 5, Lukačec, Pavlović 1
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Vardar: 3/4; PPD Zagreb: 0/2
Isključenja: Vardar: 4 min.; PPD Zagreb: 6 min.

Momčad PPD Zagreba svega par dana nakon odličnog otvaranja nove europske sezone i velikog slavlja nad njemačkim Kielom uputila se u Skoplju gdje ju u sklopu petog kola SEHA GSS lige čega regionalni derbi s aktualni regionalnim prvakom Vardarom. U utakmici će se Vardar oprostiti od svoje dosadašnje dvorane Kale, dok se trener Veselin Vujović vraća pred navijače s kojima je stvorio veliku povezanost, a upravo stoga Komiti su treneru Vujoviću priredili veličanstven doček uz gromoglasne povike i veliki pljesak netom uoči dvoboja.

Trener Vujović na teren je protiv Vardara poslao Ivan Stevanovića među vratnice, dok su se u obrani ispred njega našli bivši igrač Vardara Luka Raković, kao i Luka Stepančić, Leon Šušnja, Tonči Valčić, Lovro Šprem te Josip Valčić.

Iako gosti dobro ulaze u susret te s čvrstom 5-1 obranom i sigurnima Stepančićem i Šušnjom stižu na 2:1, vrijeme je za razbuđivanje i uigravanje domaćina koji predvođen neprestanim navijanjem i pjesmom svojih navijača upisuje seriju od pet pogodaka za preokret rezultata u svoju korist (6:2). Ni minuta predaha potom ne pomaže Zagrebašima koji nemaju rješenja ni ideje u napadu, dok među vratnicama ne pomaže ni Stevanović stoga je vrijeme da u igru uđe Filip Ivić koji odmah niže dvije obrane.

Makedonci,pak, nastavljaju u istom ritmu i sredinom prvog dijela imaju odličnih 12:6. Do završnice prvog poluvremena Vardar čuva stečenih +6 (16:10) da bi četiri minute prije odlaska na odmor kapetan Zlatko Horvat uz dobre reakcije Ivića približio svoju momčad na minus dva (15:17). Na predah se, pak, odlazi s domaćih 19:16.

Nastavak je donio i dalje raspoloženi Vardar koji sigurno čuva svoju prednost (25:21). Nije se mnogo promijenilo do samoga kraja, Zagrebaši u posljednjim minutama ne koriste igrača više i Vardar preko Igora Karačića upisuje i vodstvo 29:25. Do samoga kraja gosti uspijevaju smanjiti svoj zaostatak na minus tri (27:30), no Vardar upisuje konačno slavlje 32:29.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Dobrivoje Marković s deset postignutih pogodaka, Blaženko Lacković i Alex Dujšebajev dodali su po njih četiri, a Igor Karačić dva, dok je najbolji kod PPD Zagreba bio Josip Valčić sa sedam golova, a Luka Stepančić je dodao njih šest.

• Obrisan korisnik30.09.2014. u 22:24
    Želio bih pohvaliti komentatora sa Sportske TV. Dobro odrađena utakmica. Samo naprijed, majstore! Zagrebovu igru uz onakvu obranu u prvih 20 minuta nema smisla komentirati. Nadam se da će biti bolje što sezona bude odmicala.