Odlični Cindrić predvodio Metalurg do slavlja nad Vojvodinom, Vardar uvjerljiv protiv Radničkog

Zvonka Keliš, Danijela Lemaić • četvrtak, 23.10.2014.

Uz rukometaše PPD Zagreba i Veszprema, ove srijede su u lov na svoje regionalne bodove krenuli Metalurg i Vojvodina, kao i Vardar i Radnički. Ekipa iz Kragujevca nije imala prevelike šanse protiv Vardara koji je stigao do šeste ovosezonske pobjede, a do nešto manje uvjerljive pobjede stigli su i momci Line Červara u Novom Sadu.

Vardar - Radnički 39:33 (21:14)

Do svog šestog slavlja u SEHA GSS ligi stigao je Vardar protiv Radničkog s kojim nije imao problema u novom regionalnom susretu. Izjednačeno je u ogledu bilo tek uvodnih nekoliko minuta nakon čega kreće domaće odvajanje na 5:2. Nije trebalo dugo da se Vardar dodatno odvoji pa tako odlazi i na 8:4, a do odlaska na odmor ubacuje u brzinu više te serijom pogodaka postavlja vodstvo 21:14.

Nastavak je donio očuvanje domaćeg vodstva, a iako se gosti trude uhvatiti priključak uspijevaju tek smanjiti svoj zaostatak na šest pogodaka razlike. Do samoga kraja Vardar čuva stečenu prednost te na koncu uvjerljivo slavi 39:33. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Stefan Terzić sa sedam postignutih pogodaka, Matjaž Brumen i Filip Lazarov dodali su po njih šest, Blaženko Lacković i Igor Karačić nisu se upisali u listu strijelaca, Strahinja Milić sakupio je devet obrana, dok je najbolji kod Radničkog bio Dejan Pralica sa sedam golova, šest je zabio Nemanja Grbović, a Igor Arsić i Dušan Petrović obranili su sedam lopti.

Vojvodina - Metalurg 22:25 (11:12)

Momčad Metalurga iz Skoplja u sklopu petog kola SEHA Gazprom South Stream lige gostovala je kod rukometaša Vojvodine samo četiri dana nakon teškog poraza od Kiela u četvrtoj rundi Lige prvaka. Momci Line Červara nisu dopustili da ih izgubljeni susret pokoleba te su u Novom Sadu nametnuli svoj tempo i kući se vratili s punim plijenom.

Utakmicu u Slanoj Bari dobro otvaraju obje ekipe te je Metalurgu trebalo punih 11 minuta da se odvoji od domaćina. Tako Makedonce na +3 (8:5) odvode Mijajlo Marsenić i Vuko Borozan te je Metalurg stečenu prednost držao sve do 20. minute dvoboja kada s dva uzastopna pogotka Vuk Lazović smanjuje zaostatak na 9:10 da bi Strahinja Stanković poravnao na 10:10. Pred kraj poluvremena dodatno su pojačali gostujući rukometaši te su preko Luke Cindrića i Goče Georgievskog otišli na +2 (12:10), a da se na odmor otiđe pri minimalnom vodstvu Makedonaca pobrinuo se Filip Marjanović koji zabija za 11:12.

U nastavku se igralo u prilično izjednačenom tonu sve dok dva vezana pogotka Cindrića i jedan Goce Ojleskog nisu odveli Metalurg na +3 (17:14). Zahvaljujući raspoloženom Miroslavu Kociću na golu Vojvodina je imala problema s pronalaženjem puta do mreže stoga su Makedonci u 50. minuti imali +4 (21:17) i do kraja susreta držali utakmicu u svojim rukama. Po posljednjem sučevu zvižduku Vladan Lipovina postigao je zgoditak za konačnih 25:22.

Kod pobjedničke ekipe najbolji je bio Luka Cindrić s devet pogodaka, dok je njih četiri dodao Vuko Borozan. Na vratima je Miroslav Kocić sakupio 15 obrana. U redovima Vojvodine istaknuo se Filip Marjanović sa šest zgoditaka, Miloš Orbović upisao je četiri gola, a vratarski tandem Perović-Kukobat zaustavio je devet lopti.

• Obrisan korisnik30.11.2014. u 11:47
    Gobac jel te veseli što je SULIĆ kandidat za najboljeg rukometaša? Pripazi na kolesterol. Mast ti blokira moždane stanice.
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 01:46
    Ne misli na Linu, zato je i napomenuo ovaj dio ždera, misli na debelog šefa, predsjednika odbora za hitnost :D
  • zovche23.10.2014. u 20:34
    mislis na Linu ili?
    zovche
  • tomahawk9223.10.2014. u 17:20
    fali mu iskustvo koje je joso stekao igrajući protiv kutine,umaga,splita, jebo psg,veszprem i te ekipe što im cindrić uvali minimalno 6
    tomahawk92
  • Obrisan korisnik23.10.2014. u 13:52
    nema Cindric kaj delati u repki.... Tak dugo dok Valcic j..e Gopcevo kcer, njegovo mjesto je usigurano