Borac Banja Luka

Slovački Tatran Prešov očitao rukometnu lekciju banjalučkom Borcu

Zvonka Keliš • subota, 27.09.2014.

Rukometaši slovačkog Tatran Prešova pružili su odlično izdanje pred svojim navijačima te su u sklopu petog kola SEHA GSS lige itekako uvjerljivo svladali banjalučki Borac.

U sklopu petog kola SEHA GSS lige slovački Tatran Prešov bio je uistinu nadmoćan na svom terenu te je bez ikakvih problema očitao pravu rukometnu lekciju banjalučkom Borcu. Tako su Slovaci upisali svoju treću ovosezonsku regionalnu pobjedu te stigli do ukupno devet osvojenih bodova, dok je Borac u svom petom susretu zaredom ostao bez ijednog boda.

Borbeno i izjednačeno u susretu je bilo tek uvodnih desetak minuta nakon čega kreće domaće odvajanje, kao i posustajanje Borca. Nakon 4:4 Tatran radi seriju pogodaka te se odvaja na 7:4, a iako se sredinom poluvremena gosti uspijevaju približiti na pogodak zaostatka (6:7), više ne poravnavaju rezultat. Do odlaska na odmor domaćin samo povećava stečeno vodstvo na odličnih i velikih 20:10.

Uvodne minute nastavka donijele su novu slovačku seriju golova kojom domaća momčad odlazi na sjajnih 26:10, dok se na prvi pogodak gostujuće momčadi u drugome dijelu čekalo punih osam minuta kada siguran biva Branislav Obradović. Ništa se nije promijenilo do samoga kraja stoga Tatran nastavlja nametati ritam svom suparniku, dok isti ne uspijeva pronaći rješenje za domaće rukometaše. Na koncu Tatran Prešov do slavlja stiže s odličnih 42:20 te tako upisuje nove regionalne bodove.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Radoslav Antl s osam postignutih pogodaka, Jakub Krupa i Maros Kolpak sakupili su 15 obrana, dok je najbolji kod Borca bio Davorin Vujović s pet golova, a vratari Stanko Abadžić i Mirza Haseljić obranili su pet lopti.