Nexe Našice 29:23 Radnički Kragujevac
Radnički Kragujevac

Probuđeni Nexe napokon slavio svladavši novaka u SEHA ligi

Mario Katušić • subota, 27.09.2014.

U utakmici četvrtog kola SEHA Gazprom Lige, Nexe je stigao do prvih bodova, jednom sjajnom partijom, u kojoj su savladali Radnički iz Kragujevca.

NEXE – RADNIČKI 29:23 (15:11)

Nexe: Lelić 9 obrana, Gadža, Eter 2, Crnić 1, Mrđenović 3, Tomas, Kružić 1, Juzbašić 1 obrana, Jurjević 3, Nuić 3, Božić-Pavletić 7, Sakić 2, Dundović, Vegar 3, Celebi 4, Herceg

Radnički: Arsić 10 obrana, Pralica 3, Prodanović 1, Gugleta 1, Međurić 1, Mosić, Petrović 5 obrana, Spasić 2, Radovanović 3, Milinčić 1, Simić, Tomić 1, Šmigić 3, Bosić, Rajičević 1, Grbović 1

Isključenja: Nexe 4 minute, Radnički 6 minuta

Tehničke greške: Nexe 12, Radnički 15

Domaći su u utakmicu krenuli furiozno, u prvih pet minuta uspjeli su ostati netaknute mreže, a po dva pogotka postigli su Josip Božić-Pavletić i Marko Mrđenović. Kragujevčani se onda malo podižu i u desetoj minuti dolaze do 5:3, kad zabija Nemanja Grbović.

Ipak, to kratko buđenje gostiju nije moglo potrajati dugo. U idućih pet minuta Nexe radi seriju 4:0, i nakon 15 minuta na semaforu ja 9:3. Veliku prednost Nexe je držao gotovo do kraja prvog poluvremena, a Radnički je uspio doći do 11:7, a nakon toga i do 14:11, svaki puta pogotkom Grbovića. U posljednjoj minuti Nuić pogađa sedmerac za 15:11, i to je bio i rezultat kojim završava prvi dio.

Gosti su dobro otvorili drugi dio, ponovno se iskazao Grbović, koji veže dva pogotka, i po prvi puta od početka, Radnički dolazi do dva pogotka minusa. No, tu ponovno dobro reagira Nexe. Predvođeni vratarom Pericom Lelićem rade mini seriju od 4:1, i ponovno su na pet pogodaka prednosti.

15 minuta prije kraja Radnički još jednom dolazi do četiri pogotka minusa, no nakon toga im se igra raspala. Nakon nekoliko napada bez pogotka, Nexe veže dva pogotka na postavljenu obranu i dva iz kontre i odlazi na 24:16, a strijelci su bili, redom, Crnić, Nuić te dva puta Marin Sakić.

Posljednjih deset minuta obje su ekipe dale priliku nekim igračima koji do tada nisu bili u prvom planu i većinom se igralo gol za gol. Ipak, pred sam kraj, mini serijom 3:1 u posljednjih tri minute, Radnički je uspio doći do prihvatljivih 29:23.

Ovo je prva ovosezonska pobjeda Nexea u SEHA Gazprom ligi i to protiv vrlo dobrog Radničkog, koji je doživio samo jedan poraz u prve tri utakmice ove sezone. Najbolji u redovima Našičana bio je 20-godišnji Josip Božić-Pavletić, koji je postigao sedam pogodaka, a Can Celebi je postigao četiri, no većinu njih kad se rezultatski odvajalo, u prvom dijelu. Tibor Jurjević je postigao tri pogotka, no tome je pridodao i pet asistencija. Kod gostiju je najbolji bio Grbović, koji je zabio šest, no posljednjeg u 32. minuti, nakon čega više nije otpucao niti jednu loptu.