Meškov Brest 30:22 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Meškov predvođen Stojkovićem, Pešićem i Špilerom uvjerljivo svladao Vardar

Zvonka Keliš • subota, 08.11.2014.

Momčad bjeloruskog Meškov Bresta snage je ove subote odmjerila s ekipom makedonskog Vardara koja joj je u goste u dvoranu Victoria stigla u sklopu zaostalog susreta četvrtog kola SEHA GSS lige. Bjelorusi su na svom terenu predvođeni Stojkovićem, Pešićem i Špilerom uvjerljivo svladali suparnika iz Makedonije te tako na odličan način najavili dvoboje Lige prvaka s PPD Zagrebom koji su na rasporedu sljedeće dvije subote.

Zaostali susret četvrtoga kola SEHA GSS lige donio je ove subote poslije podne itekako zanimljiv susret bjeloruskog Meškov Bresta te makedonskog Vardara. Iako su Makedonci u dvoranu Victoria u Brestu stigli kako bi osigurali još jedno sigurno regionalno slavlje te nastavili držati korak s trenutno vodećim mađarskim Veszpremom u SEHA ligi, momčad Meškova imala je ponešto drugačije planove te je dobrano poremetila makedonski plan poslavši svog suparnika kući s porazom s osam pogodaka razlike.

Poveo je domaćin odmah na startu, no uspio se tek lagano odvojiti što gosti koriste kako bi se ubrzo približili i poravnali rezultat. Borbeno i izjednačeno bilo je, međutim, do devete minute kada kreće novo mini odvajanje Bjelorusa. Otišao je Meškov tako na 7:4, sredinom poluvremena čuva stečeno vodstvo s tada već vrlo dobrih 11:6, no do odlaska na odmor gostujuća momčad ubrzava ritam te smanjuje svoj zaostatak na minus četiri (9:13).

Uvodne minute nastavka ponudile su dodatno smanjenje gostujućeg zaostatka, naime, Vardar uspijeva stići na 11:13 te nastavlja dobrano puhati za vrat svome suparniku. Nije, međutim, domaća momčad posustala u svom naumu te se do 41. minute serijom pogodaka odvaja na lijepih 19:13. Makedonci potom nanovo hvataju priključak, stižu na minus tri (16:19), no do samoga kraja domaći rukometaši predvođeni Rastkom Stojkovićem i Davidom Špilerom zaustavljaju Vardar te se odvajaju na uvjerljivih i konačnih 30:22.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Rastko Stojković sa sedam postignutih pogodaka, David Špiler i Janko Božović dodali su po njih šest, Ljubo Vukić i Ivan Karačić nisu nastupili zbog ozljeda, a Ivan Pešić je sakupio 15 obrana, dok je najbolji kod Vardara bio Stefan Terzić s pet golova, Blaženko Lacković zabio je njih tri, Igor Karačić se nije upisao u listu strijelaca, a Peter Angelov je obranio deset lopti.