SEHA GSS liga, 4. kolo, 30.08.2014, 20:15 h
Metalurg Skoplje 34:28 Prešov
Prešov

Metalurg preko Tatran Prešova sigurno stigao do prvog ovosezonskog slavlja u SEHA ligi

Danijela Lemaić • subota, 30.08.2014.

Drugi susret nove sezone SEHA Gazprom South Stream lige odigrali su rukometaši makedonskog Metalurga i slovačkog Tatran Prešova. U Skoplju, u dvoboju koji službeno pripada četvrtom kolu SEHA GSS lige, do slavlja su stigli Makedonci te su tako pobjedom započeli svoj put u novoj sezoni Regionalne lige.

Nova sezona SEHA Gazprom South Stream lige nastavljena je ove subote u Skoplju, a u sklopu četvrtog kola snage su odmjerili Metalurg i Tatran Prešov. Lino Červar za prvi susret u sastav nije uključio Darka Stanića, Filipa Taleskog, Vanču Dimovskog i Žarka Peševskog, ali se na teren nakon ozlijede vratio Naumče Mojsovski. Kod suparničke ekipe nije bilo ozlijeđenih Svetislava Verkiča, Radovana Pekara, Tomaša Urbana i kapetana Michala Kopče. Metalurg je zahvaljujući čvrstoj obrani u drugom dijelu susreta prelomio rezultat u svoju korist te upisao prva tri boda na novoj ljestvici SEHA GSS lige.

Susret u Skoplju odlično otvara Metalurg koji serijom 4-0 u 12. minuti postavlja rezultat 6:2. Tatran Prešov nikako nije mogao posložiti svoju igru stoga su domaćini prednost držali sve do 17. minute. Tada su se probudili momci Petera Davida te su nošeni odličnim reakcijama Jakuba Krupe na golu, kao i sigurnim pogodcima Olivera Rabeka i Dainisa Kristopansa stigli na samo pogodak zaostatka (8:9).

Renato Vugrinec sigurnim hicem s linije sedam metara vraća rezultat na 10:8 u 21. minuti susreta, no Slovaci se ne predaju te dvije minute kasnije golom Andreja Petra izjednačavaju na 10:10. Iako su gosti u 29. minuti imali i prvo vodstvo u susretu (14:13),a da se na odmor otiđe pri 14:14 potrudio se Vugrinec.

Prvih deset minuta drugog dijela utakmice igralo se u izjednačenom tonu nakon čega je krenula čvrsta obrana Makedonaca koju Tatran nikako nije mogao probiti što, pak, kažnjava Metalurgov napad koji predvođen Vukom Borozanom odlazi na +3 (23:20). Domaća momčad držala je vodstvo od tri gola sve do 50. minute kada odličnim reakcijama Luka Cindrić i Borozan odvode Metalurg na +6 (30:24) nakon čega se Slovaci više nisu uspjeli vratiti u igru. Konačnih 34:28 postavio je Cindrić pogotkom sa sedam metara u posljednjoj minuti dvoboja.

Kod Metalurga su najbolji bili Mijajlo Marsenić i Vladan Lipovina svaki s po pet pogodaka, Luka Cindrić dodao je njih četiri, dok je Vuko Borozan siguran bio tri puta. Vratar Miroslav Kocić sakupio je devet obrana. U redovima slovačkog prvaka istaknuli su se Dainis Kristopans i Oliver Rabek svaki s po osam golova, dok je Jakub Krupa na slovačkom golu zaustavio šest lopti.