SEHA GSS liga, 4. kolo, 05.09.2014, 17:00 h
Borac Banja Luka 29:33 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem bez problema i kod Borca iz Banja Luke, odličan Renato Sulić

Danijela Lemaić • petak, 05.09.2014.

Banjalučki Borac ovog je petka u sklopu četvrtog kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostio Veszprem. Mađarski prvak još je jednom pokazao da je težak konkurent u Ligi te je bez prevelikih problema stigao do slavlja i nova tri boda na ljestvici.

Rukometaši mađarskog Veszprema u sklopu četvrtog kola SEHA Gazprom South Stream lige stigli su u goste Borcu iz Banja Luke. Borac, koji iza sebe ima poraz od Meškov Bresta, nije mogao pratiti tempo Veszprema koji je, pak, u Banja Luku doputovao s tri pobjede iz tri susreta.

Ekipa Borca snažno je krenula u susret te je nakon pet minuta igre zahvaljujući Nemanji Bezbradici i Mirku Mikiću povela 4:2. No, slavlje je kratko trajalo jer je tada Veszprem krenuo u napad te serijom 5-0 ostavio domaćine na minus tri (4:7). Iako su Mađari u 22. minuti pogotkom Renata Sulića otišli i na +5 (13:8), rukometaši Borca su u posljednjim trenucima prvog poluvremena uspjeli vratiti svoj zaostatak na minus tri (12:15).

"Bilo je teško igrati protiv Veszprema. To je ekipa koja ima veću mogućnost rotacije igrača što je i jedan od glavnih razloga zašto smo u drugom poluvremenu usporili. Sretan sam što smo uspjeli veći dio utakmice igrati na visokom nivou", rekao je trener Borca Igor Rađenović.

U drugom poluvremenu Veszprem je lagano povećavao svoju prednost iz minute u minutu, a tempo mađarske ekipe domaćin, pak, nije mogao slijediti. Naime, u 38. minuti Gašper Marguč pogodio je za 21:15 te je Veszprem tu prednost čuvao sve do 49. minute kada s par serija pogodaka Borac smanjuje na 24:28, a ta se rezultatska razlika zadržala sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 33:29.

Kod Veszprema je najbolji bio Renato Sulić sa sedam pogodaka, dok je Gašper Marguč dodao jedan manje. Milan Đukić sa sedam golova bio je najefikasniji kod domaće ekipe, a Srđan Trivundža zabio je četiri pogotka. Vratar mađarske mreže Roland Mikler sakupio je 16 obrana, a na suprotnoj strani vratarski tandem Abadžić-Haseljić zaustavio je osam lopti.

Trener Veszprema Carlos Ortega nakon još jedne pobjede u SEHA GSS ligi kazao je: "Nismo imali previše vremena pripremiti se za susret. Znali smo da Borac ima čvrstu obranu i to je danas pokazao. Morat ćemo igrati puno bolje ako želimo postići zadane ciljeve u SEHA GSS ligi i Ligi prvaka. Već nakon prvih par kola mogu reći da su protivnici u SEHA GSS ligi mnogo jači nego oni koje smo imali u mađarskom prvenstvu i upravo to je razlog zašto smo se odlučili priključiti. Liga će nam pomoći da održimo formu za teške utakmice, pogotovo one u Ligi prvaka."