Vuković vodio Lübbecke do slavlja nad Balićevim Wetzlarom, sigurni RN Löwen i Flensburg

Danijela Lemaić • četvrtak, 02.10.2014.

Ovog utorka otvoreno je sedmo kolo rukometne Bundeslige, a u prva četiri susreta do slavlja su stigle ekipe Lübbeckea, Flensburga i RN Löwena, dok je momčad Füchse Berlina teže od očekivanog upisala pobjedu nad Lemgom.

HSG Wetzlar - TuS N-Lübbecke 22:28 (12:16)

Momčad njemačkog Wetzlara nakon remija s Melsungenom, u sklopu sedmog kola, ugostila je ekipu Lübbeckea iza koje je, pak, poraz od Hamburga. Gostujuća ekipa nametnula je svoj tempo igre te je bez problema stigla do trećeg ovosezonskog slavlja.

Već na početku susreta odvojio se Lübbecke na 3:1 te je prednost držao sve do devete minute dvoboja kada na 5:5 poravnava Christian Rompf da bi nakon asistencije Ivana Balića Sebastian Weber postavio 6:5. Započela je tada igra pogodak za pogodak, a gosti su u novo vodstvo otišli u 17. minuti kada se odvajaju na +2 (10:8) te su do odlaska na odmor prednost povećali na +4 (16:12).

Nastavak susreta nije donio ništa drugačiju igru te je Lübbecke domaćina držao na sigurnih minus četiri (18:22, 20:24). Uslijedila je potom serija pogodaka gostujuće momčadi koja je preko Drage Vukovića i Niclasa Pieczowskog otišla na +6 (26:20) te se ta rezultatska razlika zadržala sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 28:22.

Kod Wetzlara je najbolji bio Kent Robin Tönnesen s osam pogodaka, Ivano Balić dodao je jedan, a vratar Andreas Wolff sakupio je sedam obrana. U redovima pobjedničke ekipe istaknuo se Jens Schöngarth s osam zgoditaka, Drago Vuković zabio je njih šest, Tomislav Huljina dodao je dva, dok je Nikola Blažičko zaustavio 16 lopti.

SG Flensburg-Handewitt - HC Erlangen 27:17 (12:9)

Nakon teškog poraza od KIF Koldinga u sklopu prvog kola Lige prvaka, aktualni europski klupski prvak okrenuo se domaćem prvenstvu te je u sklopu sedmog kola ugostio novog prvoligaša, ekipu Erlangena. Momci Ljubomira Vranješa prebacili su u višu brzinu u drugom poluvremenu te su upisali nova dva boda na ljestvici.

Prvih deset minuta susreta dobro se držao Erlangen uz domaćina, ali u 11. pojačava Flensburg te zgodicima Andersa Eggerta odlazi na +2 (6:4). Nije se predao Erlangen koji je nakon sedam minuta izjednačio na 6:6, ali potom i prešao u vodstvo 8:6. Probudio se tada Flensburgov napad te je serijom pogodaka otišao na +3 (11:8), a tu je prednost zadržao sve do isteka 30. minute kada je bilo 12:9.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo bolju igru domaćina koji je nakon 15 minuta igre imao pet pogodaka prednosti (20:15). Erlangen više nije imao snage pratiti domaćina te mu se zaostatak iz minute u minutu povećavao. Konačnih 27:17 i +10 Flensburga u posljednjoj minuti postavlja Anders Zachariassen.

Anders Eggert sa sedam pogodaka predvodio je Flensburg do pobjede, a čuvar mreže Mattias Andersson sakupio je 12 obrana. Kod Erlangena najbolji su bili Oliver Hess i Ole Rahmel svaki s po pet pogodaka, dok je vratar Nikolas Katsigiannis zaustavio deset lopti.

GWD Minden - Rhein-Neckar Löwen 25:37 (11:19)

RN Löwen je nakon sigurnog slavlja nad Montpellierom u Ligi prvaka stigao i do uvjerljive pobjede u sedmom kolu rukometne Bundeslige, naime, u gostima kod Mindena pokazao je što sve zna i umije te je upisao sedmu ovosezonsku pobjedu.

Od prve minute snažno je krenuo RN Löwen te je nakon deset minuta igre imao +5 (8:3). Minden nije mogao pratiti brz tempo koji je nametnula gostujuća ekipa stoga njemački Lavovi u 20. minuti pogocima Uwea Gensheimera i Alexandera Peterssona ostavljaju domaćina na minus osam (5:13) te se ta rezultatska razlika zadržala sve do odlaska na predah kada je semafor pokazao 19:11.

Drugih 30 minuta dvoboja nije donijelo nikakve promjene te se dominacija RN Löwena nastavila. Čvrsta obrana nije dopuštala Mindenu da pronađe put do mreže, dok je napad gostiju i dalje bio efikasan stoga je RN Löwen u 40. minuti imao +12 (29:17). Pokušavala je domaća ekipa nekako smanjiti zaostatak, ali to joj nije pošlo za rukom stoga su gosti po posljednjem sučevu zvižduku upisali pobjedu 37:25.

U redovima pobjedničke ekipe najbolji je bio Alexander Petersson sa sedam pogodaka, dok je vratarski tandem Landin-Rutschmann sakupio 15 obrana. Kod Mindena se istaknuo Christoffer Rambo s 11 golova, a na vratima su Eijlers i Vortmann zaustavili 12 lopti.

TBV Lemgo - Füchse Berlin 28:29 (11:14)

Berlinske Lisice nakon dva uzastopna poraza, ona od Mindena i Hannovera, vratile su se na pobjedničke staze nakon slavlja nad Lemgom. Iako je prvo poluvrijeme pripalo gostima, u drugom se Lemgo probudio te zamalo otkinuo bod momčadi Denisa Špoljarića.

Lemgo dobro otvara susret te u petoj minuti dvoboja ostavlja Berlin na minus dva (2:4) i drži vodstvo sve do 15. minute susreta kada Berlin poravnava na 7:7 te nakon nekoliko grešaka domaćina odlazi u vodstvo 8:7. Držao se Lemgo u priključku sve do 22. minute kada Lisice prebacuju u višu brzinu te se odvajaju na +2 (11:9), a potom i na +3 (14:11), rezultat s kojim se odlazi na odmor.

Uvodne minute nastavka donijele su dobru igru Berlina koji je držao domaćina na minus tri (13:16), ali nije se Lemgo predao te je zahvaljujući vrataru Nilsu Dresrüsseu stigao na pogodak zaostatka (15:16) da bi uskoro preko Hendrika Pekelera izjednačio na 17:17. Započela je tada igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do posljednje minute susreta kada Fabian Wiede biva siguran za 29:28 i slavlje Lisica s obzirom na to da Lemgo nije iskoristio posljednji napad.

Petar Nenadić sa sedam pogodaka je predvodio Füchse Berlin do pobjede, dok je čuvar mreže Silvio Heinevetter zaustavio 13 Lemgovih napada. Na suprotnoj strani istaknuli su se Timm Schneider i Rolf Hermann svaki s po sedam zgoditaka, a vratar Nils Dresrüsse sakupio je 15 obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913