Kiel uz manju ozljedu Duvnjaka slavio kod Friesenheima, Ašaninov Balingen lako s Erlangenom

Danijela Lemaić • ponedjeljak, 06.10.2014.

Ovog vikenda zaključeno je sedmo kolo rukometne Bundeslige, a do sigurnih slavlja stigli su Kiel, Balingen i Göppingen, dok je Hamburg minimalno slavio nad Melsungenom, kao i Gummersbach nad Magdeburgom.

THW Kiel - TSG Lu-Friesenheim 29:21 (13:8)

Momčad njemačkog Kiela nakon prve europske pobjede nad Naturhouse La Riojom okrenula se domaćem prvenstvu, a u sklopu sedmog kola u svojoj je dvorani ugostila Friesenheim te bez prevelikih problema stigla do nova dva boda.

Manja ozljeda Duvnjaka

Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak u 12. minuti sudario se s protivničkim igračem te je zaradio manju ozljedu stoga ga je trener Alfred Gislason držao na klupi ostatak dvoboja kako bi se popularni Dule odmorio i oporavio do novog susreta Lige prvaka koji njemačkog prvaka očekuje već ovog četvrtka u gostima kod bjeloruskog Meškov Bresta.

Kiel odlično kreće u susret te već na početku postavlja 3:0. Prvi pogodak za goste u šestoj minuti susreta postiže Felix Kossler, ali domaćin nastavlja dominaciju te je Kiel vodstvo povećavao iz minute u minutu. Tako je u 19. minuti na semaforu stajalo 8:3 da bi na odmor momci Alfreda Gislasona otišli s pet pogodaka prednosti (13:8).

Ništa se nije promijenilo u drugom poluvremenu, naime, Kiel je diktirao tempo igre i nije dopuštao Friesenheimu da smanji zaostatak. U 47. minuti Joan Canellas biva siguran za +6 (21:15), a do isteka 60. minute minus gostiju se povećao na osam golova (21:28).

Kod Kiela najbolji je bio Marko Vujin sa sedam pogodaka, jedan manje dodao je Joan Canellas, dok je vratar Andreas Palicka zaustavio 15 lopti. U redovima Friesenheima istaknuo se kapetan Philipp Grimm sa šest zgoditaka, pet ih je dodao Stephan Just, a čuvar mreže Kevin Klier sakupio je 12 obrana.

HSV Hamburg - MT Melsungen 31:30 (18:15)

Momčad njemačkog Hamburga stigla je do druge ovosezonske pobjede nad Melsungenom Marina Marića. Napeto je bilo do zadnje minute, ali su se po isteku 60. minute spretnijima pokazali suigrači Davora Dominikovića.

Od prvog sučeva zvižduka dobro su krenule obje ekipe stoga je na semaforu stajao poravnati rezultat sve do 11. minute kada domaćin preko Philippa Müllera i Kentina Mahea odlazi na +2 (7:5). Stečenu prednost Hamburg je držao sve do 26. minute kada ju je povećao na +3 (16:13), a ta se rezultatska razlika zadržala sve do isteka 30. minute kada je bilo 18:15.

Uvodne minute nastavka donijele su odlične reakcije Melsungenove obrane koja omogućava da gosti izjednače na 20:20 nakon što siguran biva Patrik Fahlgren. Ponovno su pojačali tada domaći igrači te su se u 48. odvojili na +2 (27:25). Krenuli su tada gosti u lov na domaćina te u 55. izjednačili na 28:28 nakon čega je uslijedila igra pogodak za pogodak koja se zadržala do 58. minute kada Hamburg ostavlja Melsungen na minus dva (29:31) da bi konačnih 30:31 postavio Nenad Vučković.

U pobjedničkoj ekipi istaknuli su se Alexandru Simicu, Hans Lindberg i Adrian Pfahl svaki s po šest pogodaka, dok je na vratima Johannes Bitter sakupio 16 obrana. Kod Melsungena je najefikasniji bio Felix Danner sa sedam golova, a čuvar mreže Mikael Alf Appelgren zaustavio je deset lopti.

HBW Balingen-Weilstetten - HC Erlangen 31:22 (16:9)

Novi prvoligaš Erlangen u sklopu sedmog kola gostovao je kod Balingena koji je, pak, nastavio s dobrim izdanjem u novoj sezoni Bundeslige. Naime, u svojoj je dvorani stigao do uvjerljive pobjede te tako upisao peto slavlje.

Nakon podjednakog starta u sedmoj minuti Balingen se krenuo odvajati od protivnika te je otišao na +4 (6:2). Erlangen je teško pronalazi put do mreže i nije se mogao nositi s dobrim napadom domaćina stoga se zaostatak gostiju povećavao u posljednjih 15 minuta prvog dijela te se na predah otišlo s +7 (16:9) za domaćina.

Nastavak nije donio nikakve promjene, naime, nakon osam minuta igre u drugom dijelu Balingen je preko Wolfganga Strobela stvorio osam pogodaka prednosti (22:14). Sa sigurnom pobjedom u rukama Balingen je usporio tempo te diktirao tempo igre i sigurno držao stečeno vodstvo. Konačnih 31:22 sa zvukom sirene postavlja Felix König.

Martin Strobel sa sedam pogodaka vodio je Balingen do slavlja, Oliver Nyokas zabio je njih pet, a Matej Ašanin na golu zaustavio je osam lopti. Kod Erlangena se istaknuo Nikolai Link sa šest zgoditaka, dok je vratarski tandem Štochl-Katsigiannis zaustavio četiri protivnička napada.

Uvjerljivi Hannover i Göppingen, Gummersbach minimalno slavio

Iako je u susret odlično ušao Bietigheim ubrzo su se probudili momci Hannovera te su stigli do prvog vodstva na utakmici (8:7). Do odlaska na odmor uspjeli su se odvojiti na +4 (21:17). U drugom poluvremenu kreće dominacija Hannovera koji s nekoliko serija pogodaka odlazi na +7 (32:25) te je tu prednost zadržao do posljednjeg sučeva zvižduka kada je semafor pokazao 36:29. Kod Hannovera je najbolji bio Joakim Hykkerud sa sedam pogodaka, a vratar Martin Ziemer zaustavio je 14 lopti. Na suprotnoj strani Dominik Schmid zabio je sedam puta, a čuvari mreže Kulhanek-Radovanović sakupili su pet obrana.

Bergischer je odlično krenuo u gostima te je serijom 3-0 ostavio Göppingen na minus tri (4:7). Krenuo je domaćin u smanjenje zaostatka te je do odlaska na odmor smanjio na 10:12. U nastavku su se vratili domaćini u igru, poravnali na 15:15, a potom prešli u vodstvo 18:16 koje se do isteka 60. minute povećalo na +4 (31:27). Göppingen je do slavlja vodio Žarko Šešum s osam zgoditaka, a vratar Primož Prošt je sakupio 16 obrana. Kod Bergischera se istaknuo Arnor Gunnarsson s deset pogodaka, a na vratima je Mario Huhnstock obranio 11 napada.

Gummersbach i Magdeburg odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu, naime, kroz cijeli susret vodila se vrlo izjednačena borba, a da se Magdeburg ne odvoji od domaćina pobrinuo se Carsten Lichtlein koji odlično zaključava svoja vrata. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Gummersbacha (14:13), a poravnata igra zadržala se i kroz drugo poluvrijeme gdje se minimalno vodstvo izmjenjivalo između obje ekipe. Na kraju su sretnije ruke bili momci Emira Kurtagića koji su slavili 28:27. Kod Gummersbacha se istaknuo Andreas Schröder s deset pogodaka, a Carsten Lichtlein sakupio je 18 obrana. Magdeburg je vodio Robert Weber također s deset golova, a vratarski tandem Green Krejberg-Quenstedt zaustavio je 17 lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913