Premiership, 7. kolo, 05.10.2014, 13:00 h
Manchester United
Manchester United 2:1 Everton
Everton

Ante Zovko • nedjelja, 05.10.2014.

Manchester United je prvi put u eri Louisa van Gaala uspio povezati dvije pobjede. U sedmom kolu Premier lige svladao je Everton 2:1 uz prvi gol Falcaa za novi klub, no igrač utakmice je David de Gea koji je obranio udarac s bijele točke te se istaknuo u posljednjim minutama sjajnim intervencijama.

Bez kapetana Waynea Rooneyja, koji je dobio crveni karton u prošlom kolu, United je prolazio kroz brojne oscilacije u svojoj igri i pokazao već karakteristične obrambene boljke, no napad je izgledao sjajno. Falcao je mogao postići nekoliko golova, a Angel di Maria, strijelac vodećeg gola, vukao je konce igre te je uvelike zaslužan i za drugi pogodak.

Susret je krenuo s ofenzivom Manchester Uniteda i poslije nekoliko dobrih prilika, Di Maria je konačno pronašao mrežu. Jagielka je prvo izbio nabačaj Rafaela, no samo do Mate, koji ostavlja za Argentinca.

Everton se probudio u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena te propustio izjednačiti na samom isteku vremena. Shaw je u sudačkoj nadoknadi srušio Hibberta, no De Gea je pogodio gdje će pucati Baines. Evertonovu braniču bio je to prvi promašaj s bijele točke u Premier ligi.

Baines se donekle iskupio u 55. minuti, kad je pronašao Naismitha ubačajem iz slobodnog udarca. Napadač je pretrčao svog čuvara i snažno zakucao glavom.

United je u tim trenucima bio bolja momčad i napadao. Plima se okrenula poslije gola i Everton je stisnuo u jednom razdoblju, no i gosti su tada primili gol. Di Marijin pokušaj s 35 metara nije bio uspješan, ali Falcao je izbjegao zaleđe i plasirao loptu u gol.

Španjolski je vratar na kraju utakmice morao spašavati pobjedu Unitedu. Domaći su se prirodno povukli i Osman je izbačen pred gol, no De Gea se istaknuo sjajnom obranom. Potom je izvukao još bolju. Refleksno je odbio Oviedov udarac preko gola.

• Obrisan korisnik05.10.2014. u 17:44
    ma bude to dobro kad se vrate Carrick i Jones odnosno kada se uigraju halfovi - ja navijam za kombinaciju McNair i Blackett ali dobro, nerealno je osloniti se na njih. imat će mjesto i Evans i Smalling a i Jones...
  • Obrisan korisnik05.10.2014. u 16:30
    Djeluje sve bolje. Napad je ionako turbo (možda realizirati više šansi), ali u fazi obrane mic po mic izgleda čvršće, nitko nije ni očekivao da Everton neće imat prilika, generalno su se dobro nosili. A kad nisu, bodove je spasio De Gea. Lako za penal, ono na kraju je bilo senzacionalno!
  • Obrisan korisnik05.10.2014. u 16:12
    di maria jako dobar, de gea fantastičan...obrana šuplja što se zna, a napad neuigran ali strašno potentan..sezona je duga, bitno je ne zaostati puno za vodećima, a kad se ozlijeđeni vrate mislim da će i obrana dobiti na stabilnosti što bi po mom mišljenju trebalo biti dostatno za 3. ili 4... [više na forumu]
  • Tonkec05.10.2014. u 15:30