MAXtv Prva liga, 11. kolo, 05.10.2014, 16:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5500

Ante Zovko • nedjelja, 05.10.2014.

Hajduk je imao vodstvo u 63. Jadranskom derbiju od neovisnosti protiv Rijeke koja se vratila u drugom poluvremenu igrajući puno bolje od domaćina. Uz to je Riječanima, čini se, poništen čisti pogodak za preokret u jeku pritiska na gol Splićana.

Vrlo agresivna predstava viđena je u Dugopolju, a u prvom dijelu bilo je i ružnih scena i prekida igre zbog ubacivanja stolica od strane domaćih simpatizera. Hajduk je poveo s bijele točke, "panenkom" Dugopoljca Mije Caktaša, a Rijeka je odgovorila na splitsku agresiju iz prvog dijela zaigravši puno čvršće u nastavku. Zoran Kvržić zabio je prekrasan gol, a poslije toga Andrej Kramarić je ostao bez pobjedničkog pogotka zbog zaleđa kojeg prema snimci nije bilo.

Igra je na početku bila prilično isprekidana sitnim prekršajima na sredini terena i napadi su s obje strane bili uglavnom stihijski. Hajduk je dočekao svoju priliku poslije dvadeset minuta. Vršajević je pogodio Leškovića u ruku i dosuđen je, opravdano, jedanaesterac. Caktaš je mirno realizirao kazneni udarac "panenkom".

Poslije novog kraćeg prekida nakon kojeg je isključen pomoćni Hajdukov trener Jurica Vučko, Rijeka je nanizala nekoliko poluprilika. Najveću je imao Krstanović koji nije uspio proigrati usamljenog Kramarića na suprotnoj stativi i pokušao sve sam riješiti.

Rijeka je krenula u nastavak puno agresivnije, kao Hajduk u prvom dijelu, te preuzela inicijativu. Sjajna reakcija Kvržića donijela je gostima potom i izjednačenje. Primio je Jajalovu loptu iz daljine, nadmudrio Milića i jako spretno pogodio gol. Rijeka je trebala povesti u 74. minuti poslije akcije Tomečaka i Kramarića, ali je gol poništen zbog, činilo se, nepostojećeg zaleđa.

Rijeci su pripale opasnije prilike poslije toga. Kramarić je tukao dvaput, Kvržić iz neposredne blizine, ali Kalinić je bio puno prisebniji od svojih braniča.

• Obrisan korisnik06.10.2014. u 09:31
    Eto, napišem da mi je ža zbog nemilih događaja, da izgrednike triba kaznit, da nije dobro generalizirat i da ovoj državi tribaju korjenite promjene... i... popušiš minuse od strane "objektivnih forumaša".Sad vam je valjda jasnije o čemu pričam kad sam napisao da se ne može ništa prominit. Ova je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 06:57
    sudce i delegate poslati u trecu a ne drugu ligu i kazniti ih novcano kao sto se kaznjavaju treneri i igraci , sudac se valjda bojao da bi mogao kao po zupanijskim ligama bjezati po poljanama .. hns mora ovu utakmicu ponistiti i registrirati 0:3 ,jer u rijeci takodjer ima morona koji ce traziti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.10.2014. u 21:29
    Bio san na utakmici, i ža mi je šta se dogodilo toliko s*anja. Zašto nije bilo specijalaca na zapadnoj strani, zašto nisu reagirali ni tamo di su bili, na istočnoj strani kad su od strane Armade polomljene i bačene katrige? Očito zbog toga jer nekome takvo stanje odgovara. Istina, može se pronać... [više na forumu]
  • Ljuke05.10.2014. u 21:29
    rijeka da je pametna trebala bi uloziti tuzbu i registraciju 0-3 pobjede za njih. ovo nikako nije normalno i ovakvo ponasanje nema sto raditi na stadionima, najostrije se treba sankcionirati. gore navedena kazna je cak i preblaga za ovakvo divljanje.