Niko Rukavina • nedjelja, 05.10.2014.

Fiorentina je u Firenci s 3:0 razbila ponovno loši Inter, a Napoli je nakon preokreta u drugom dijelu došao do zaslužene pobjede, budući da su na kraju utakmice imali 20 udaraca više od gostiju iz Torina. Kovačić je odigrao svih 90 minuta u porazu Intera, a Badelj nije ulazio u igru za Fiorentinu.

Inter je nastavio s lošom formom i upisao je drugi uzastopni poraz. Večeras ih je u Firenzi nadigrala Fiorentina s visokih 3:0. Inter u posljednje dvije utakmice ima gol razliku 1:7.

Fiorentina je prvi pogodak postigla u sedmoj minuti kada je Babacar zabio iz snažnog dalekometnong udarca u suprotne rašlje. Nakon gola Inter je na kratko živnuo, no Icardi je puknuo pored desne stative. U 20. minuti Fiorentina je riješila utakmicu. Drugi jako lijepi pogodak djelo je Kolumbijca Cuadrada.

Babacar je do poluvremena mogao zabiti i treći gol za svoju momčadi, ali ovaj put Handanović je bio spreman. Veliku prigodu za Viole propustio je Cuadrado u 63. minuti, no Handanović je i drugi put bio siguran. Konačni rezultat na kraju je postavio Tomović koji se "prošetao" kroz Interovu obranu.

Na San Paolu, Napoli je zasluženo svladao Torino. Nakon što su gubili u prvom poluvremenu, Napoli je dobro igrom u drugom dijelu došao do preokreta.

Gosti su poveli u 14. minuti preko posuđenog igrača Juventusa Quagliarelle koji je iz teške situacije pogodio suprotan kut Napolijevog gola. Asistent je bio Maksimović.

Nakon pogotka, Napolijevi Higuain i Insigne propisno su se ispromašivali i gosti su vrlo teško sačuvali prednost do odmora. No, dobra igra i pritisak Napoliju se isplatio u drugom dijelu kada je Insigne napokon zabio na centaršut Zunige.

Insigne je donio preokret domaćima kada je u 72. sjajno zaposlio Callejona koji je zakucao za preokret Napolitanaca. Na kraju utakmice domaćini su imali čak 23 udaraca i devet kornera u odnosu na tri udarca i jedan korner Torina. Zaslužena pobjeda Napolija.