Josip Piršljin • subota, 04.10.2014.

Uoči velikog derbija Juventusa i Rome, u Italiji su odigrane dvije utakmice. Veronski klubovi su bili u akciji, Hellas Verona je kasnim pogotkom pobijedila Cagliari, a Milan je u drugom dijelu slomio otpor Chieva.

Milan je na San Siru dočekao Chievo nakon što je u zadnje dvije utakmice odigrao 1:1 protiv Cesene i Empolija, a prije toga je izgubio od Juventusa. Zadnju pobjedu Rossoneri su upisali prije gotovo mjesec dana, stoga su tri boda protiv Chieva bila imperativ za Inzaghija i njegove prvotimce.

Trener Milana ponovno je od prve minute u špici koristio Fernanda Torresa, dok su iza njega bili Menez, Bonaventura i Honda. Corini je, pak, igrao s dva klasična napadača - Paloschijem i Lopezom, a kao polušpica tu je bio Radovanović.

Domaći su, očekivano, bolje stajali na terenu i češće su prijetili vratima Bardija, ali gosti su se dobro branili. Torres je u nekoliko navrata mogao dovesti svoju novu momčad u vodstvo, no nije bio dovoljno precizan i koncentriran. U prvom poluvremenu stoga nije bilo pogodaka.

Milan je "stisnuo" i u nastavku, a poslije 10 minuta igre uspio je steći prednost nad gostima iz Verone. Obrana žutih je odbila jednu loptu koja je dobro sjela Muntariju. Ganac je opalio poluvolej i postigao vrlo lijep gol za 1:0. Mogao je Chievo izjednačiti nešto kasnije poslije kontranapada, ali Lazarević je bio sebičan.

U 77. minuti gledatelji na San Siru su vidjeli još jedan lijepi potez. El Shaarawy je izborio slobodni udarac na dobroj poziciji, a u pogodak ga je pretvorio Honda za 2:0. Tu je bio kraj nadanjima gostiju da mogu natrag u Veronu neporaženi, utakmica je završila tim rezultatom.

Nakon što su u prošlom kolu iznenadili Inter na Giuseppe Meazzi, nogometaši Zdeneka Zemana su izgubili u Veroni na stadionu Marc'Antonio Bentegodi. Bolja je s 1:0 bila Hellas Verona koja je u zadnjim trenucima, u 89. minuti zabila za pobjedu. Junak utakmice bio je Grk Tachtsidis koji je postigao prekrasan pogodak snažnim udarcem izvan šesnaesterca.