Juventus
Juventus 3:2 Roma
Roma

Niko Rukavina • nedjelja, 05.10.2014.

Juventus i Roma opravdali su svoj dosadašnji stopostotni učinak i odigrali su nevjerojatan derbi u kojem je palo pet pogodaka, od čega četiri u prvom dijelu u kojem je "glavni junak" utakmice, sudac Gianluca Rocchi, dosudio tri jedanaesterca, a do kraja utakmice podijelio je i tri izravna crvena kartona.

Juventus i Roma odigrali su utakmicu za pamćenje. Do večeras obje ekipe bile su stopostotne i očekivala se neizvjesna utakmica. Na kraju, najbolje talijanske ekipe i sudac Rocchi priredili su utakmicu s pet pogodaka, tri jedanaesterca i tri crvena kartona. Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 2:2, a konačni rezultat postavio je Bonucci krasnim volejem pet minuta prije kraja utakmice.

Obje ekipe započele su u svojim klasičnim formacijama. Juventus u 3-5-2, a Roma u 4-3-3 s Iturbeom, Tottijem i Gervinhom u špici. Početak utakmice nije obilovao šansama iako se igralo s puno trke i agresivnosti s obje strane. Juventus je puno lakše dolazio do šesnaesterca gostiju međutim nedostajala im je završnica.

Prvu veliku prigodu na utakmici propustio je Marchisio u 22. minuti. Pirlo je prema talijanskom reprezentativcu s centra igrališta poslao jednu od njegovih prepoznatljivih "lopti s očima" ali Marchisio iz lijepe situacije puca pokraj Rominog gola.

Nekoliko minuta kasnije Pirlo je izveo slobodan udarac s 24 metra koji je završio u živom zidu Rome. No, sudac Rocchi vidio je igranje rukom Maicona te je iz kaznenog udarca Tevez zabio za vodstvo domaćina. Trener Rome Rudi Garcia zbog protesta je dobio crveni karton.

Nakon samo četiri minute Rocchi je dosudio novi kazneni udarac, ovaj puta na drugoj strani. Nakon jednog centaršuta Lichtsteiner je "hrvačkim stilom" srušio Tottija u šesnaestercu, a kapetan Rome je bio siguran s bijele točke. Zbog prigovora i svađe žute kartone su dobili Bonucci i Romin strijelac.

Nakon dvije propuštene poluprilike Teveza i Chiellinija, Roma je došla do drugog pogotka i preokreta. Gervinho je pronašao Iturbea u šesnaestercu, koji zabija za vodstvo Vučice u Torinu.

Međutim, vodstvo Rome trajalo je samo četiri minute kada je na scenu opet stupio sudac Rocchi. Pjanić je na rubu kaznenog prostora srušio Pogbu i talijanski sudac pokazao je treći put na bijelu točku, uz mnogo protesta Romanista. Tevez je ponovno bio neumoljiv za svoj šesti ovosezonski pogodak.

Najveću prigodu u prvih 15 minuta nastavka imao je Pjanić koji je pucao malo pokraj gola Juventusa. U dugom poluvremenu se i dalje igralo s puno trke, ali nije bilo efikasno, niti puno jedanaesteraca, kao prvo. U 80. minuti Morata je glavom zahvatio jedan centaršut, no lopta je završila na gredi. Ubrzo je i Tevez umalo zabio hat-trick, no izborio je korner.

Upravo su iz tog kornera, u 85. minuti, Bianconeri došli do trećeg gola i pobjede. Lopta se odbila na rub Rominog šesnaesterca gdje je Bonucci krasnim volej udarcem doveo svoju momčad do vrijedne pobjede.

Neposredno nakon pogotka zbog sukoba Rocchi je podijelio još dva izravna crvena kartona. Po jedan Juventusom Morati i Rominom Manolasu. Juventus je zadržao stopostotni učinak i nakon šestog kola, dok Roma može žaliti zbog poraza u ovoj iznimnoj i supersadžajnoj utakmici.

Serie A, nedjelja:

Empoli - Palermo 3:0 (Maccarone 4', Tonelli 33', Pucciarelli 63')

Lazio - Sassuolo 3:2 (Mauri 9', Đorđević 25', Candreva 35'/ Berardi 26', 50'-11m)

Parma - Genoa 1:2 (Coda 66'/ Perotti 53', Matri 90+3')

Sampdoria - Atalanta 1:0 (Gabbiadini 35')

Udinese - Cesena 1:1 (Fernandes 62'/ Cascione 90+2'-11m)

Juventus - Roma 3:2 (Tevez 27'-11m, 45+3'-11m, Bonucci 86'/ Totti 32'-11m, Iturbe 44')

• Obrisan korisnik06.10.2014. u 16:58
    nazalost isti sudac godinama terorizira Apenine, ukucajte njegovo ime na youtube i pogledajte sto je napravio Interu
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 12:42
    Treba ih izbacit u drugu ligu ponovno.Gade mi se.Isto onaj niz koji su imali od 40 i nešt pobjeda znam bar 3 tekme gdje su trebali kleknut,a jedna je od tih protiv Milana prije nego je Inter prekinuo niz sa onda jako dobrim Stramaccionijem a ne ovim konjem Mazzarijem.Šta naprave od talijanske lige.
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 11:36
    juve opet ima svoju vlastitu ligu
  • giallorosi06.10.2014. u 10:57
    Nema ni smisla dalje igrat.Jučerašnje suđenje mi daje jasnu predođbu o novom prvaku.Ajde nek su i bila ona dva penala za domaće,(teško al ajde) ,al gol bonuccija je treba bit poništen, točno je ispred vratara sta u trenutku upućivanja. Šta će im opće ovakve titule
    giallorosi
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 09:52
    Drugi penal za Juventus sviran u 46:26, a sudac pokazao samo minutu nadoknade. Gol za 3:2 nije regularan. Ali na sve smo to navikli od stare dame, tako da to nije ništa novo kod njih. Jednom lopov, uvijek lopov.