Dominikovićev Hamburg minimalno slavio nad Magdeburgom, RN Löwen uvjerljiv kod Hannovera

Danijela Lemaić • četvrtak, 09.10.2014.

Ove srijede započelo je osmo kole rukometne Bundeslige, a prvi su na teren istrčali rukometaši RN Löwena koji su uvjerljivo slavili nad ekipom Hannovera. U borbu za bodove krenuli su i rukometaši Hamburga koji su po isteku 60. minute minimalno slavili nad Magdeburgom.

Rhein-Neckar Löwen - TSV Hannover-Burgdorf 32:20 (15:9)

Njemački Lavovi u svojoj su dvorani u sklopu osmog kola Bundeslige ugostili momke iz Hannovera. Od prve minute RN Löwen je nametnuo svoj ritam igre te se bez problema odvojio od gostiju i stigao do sigurnog slavlja.

Dobro su krenule obje ekipe u susret stoga se u izjednačenom tonu igralo sve do desete minute susreta kada Lavovi prebacuju u višu brzinu te preko Stefana Kneera i Stefana Rafna Sigurmannssona odlaze na +2 (8:6), a potom s još nekoliko dobrih akcija i na +5 (11:6). Hannoveru je trebalo punih osam minuta da stignu do pogotka, a u tome biva uspješan Torge Johannsen za 7:11. Gostujuća ekipa nije se više mogla vratiti u igru te je RN Löwen do odlaska na predah svoje vodstvo povećao na +6 (15:9).

Drugo poluvrijeme donijelo je dominaciju domaće ekipe, naime, drugih 30 minuta otvara s pet uzastopnih pogodaka za 20:9. Hanover je teško pronalazio put do mreže suparnika te mu je ponovno trebalo osam minuta za pogodak u nastavku kada na 10:20 smanjuje Juan Andreu Candau. RN Löwen je prednost sigurno povećavao te u posljednjih deset minuta ušao s +13 (28:15), a Hannover je do isteka 60. minute uspio smanjiti tek na 20:32.

RN Löwen je do pobjede vodio Stefan Kneer sa sedam zgoditaka, dva manje dodao je Patrick Groetzki, dok je na vratima Niklas Landin sakupio 15 obrana. U redovima Hannovera istaknuo se Torge Johannsen s pet golova, jedan manje dodao je Joakim Andre Hyykerud, a čuvar mreže Martin Ziemer zaustavio je devet lopti.

SC Magdeburg - HSV Hamburg 25:26 (11:12)

Momčad Magdeburga u novom kolu njemačkog prvenstva bila je domaćin igračima iz Hamburga preko kojih se htjela vratiti na pobjedničke staze. U vrlo izjednačenom susretu na kraju su do slavlja ipak stigli suigrači Davora Dominikovića koji su tako upisali treću uzastopnu pobjedu.

Serijom 2-0 susret otvaraju Hamburgovci koji tako postavljaju početnih 2:0 da bi 1:2 postavio Jacob Bagersted. Pojačali su nanovo gostujući igrači te ostavili Magdeburg na minus četiri (1:5). Držao je Hamburg tu prednost sve do 16. minute kada domaćin napokon uspijeva posložiti napad te dobrim akcijama izjednačiti na 8:8. Do odlaska na odmor igralo se u izjednačenom tonu, a da se na odmor ne otiđe pri poravnatom rezultatu pobrinuo se Hamburgov Alexander Feld koji pogađa za 12:11.

Uvodne minute nastavka nisu donijele ništa drugačiju igru, naime, izjednačena igra zadržala se veći dio poluvremena. U 45. minuti dvoboja uspio se Magdeburg odvojiti na +2 (20:18) pogodcima Jure Nateka. Hamburg je i to sustigao te u posljednje dvije minute susreta ušao s dva pogotka vodstva (24:26), Bartosz Jurecki smanjuje na 25:26. Imao je Magdeburg priliku za izjednačenje i podjelu bodova, ali napad Nateka dobro čita Johannes Bitter koji zaustavlja posljednji napad domaćina te osigurava dva boda Hamburgu.

Adrian Pfahl sa sedam golova bio je najbolji kod Hamburga, dok je vratarski tandem Johannes Bitter-Max-Henri Herrman zajedno sakupio 15 obrana. Najefikasniji kod Magdeburga bio je Robert Weber s 13 pogodaka, a na vratima je Dario Quenstedt zaustavio 14 lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913