Duvnjak s devet pogodaka predvodio Kiel do slavlja nad Füchse Berlinom, Flensburg siguran

Danijela Lemaić • nedjelja, 12.10.2014.

Ovog vikenda odigrano je sedam susreta u sklopu osmog kola rukometne Bundeslige, a isto je zaključeno u nedjelju pobjedom Bergischera nad Gummersbachom. Do slavlja su uvjerljivo stigli Kiel, Flensburg, Hannover, Bergischer i Erlangen, Göppingen je minimalno slavio nad Mindenom, dok su Lübbecke i Melsungen podijelili bodove.

Füchse Berlin - THW Kiel 27:38 (12:18)

Njemački prvak u sklopu osmog kola gostovao je kod ekipe Denisa Špoljarića te je nakon teško izborenog slavlja u Ligi prvaka nad Meškov Brestom, u domaćem prvenstvu stigao do uvjerljive pobjede nad njemačkim Lisicama.

Iako je susret pogotkom otvorio Berlin brzo se Kiel odvojio od domaćina te je zgoditkom Domagoja Duvnjaka postavio 3:1 da bi u 17. minuti imao +6 (10:4). Berlin je teško pronalazio put do mreže te nije imao rješenja za gostujuću obranu. Zebre su do isteka 30. minute zadržale svoje vodstvo te na predah otišle pri 18:12.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve promjene u igri, naime, Kiel je i dalje tempo igre držao na visokom nivou što, pak, Berlin nije mogao pratiti te je prednost Kiela iz minute u minutu rasla. Tako je njemački prvak u 40. minuti stigao do +8 (23:16), a do posljednjeg sučeva zvižduka ostavio je domaćina na minus 11 (27:38).

Kiel je do pobjede vodio Domagoj Duvnjak s devet zgoditaka, njih šest dodali su Dominik Klein i Marko Vujin, dok je Johan Sjöstrand sakupio 13 obrana. U redovima Berlina najefikasniji je bio Konstantin Igropulo s osam pogodaka, dva manje dodao je Iker Romero, a na vratima je Petr Štochl zaustavio deset lopti.

SG BBM Bietigheim - SG Flensburg-Handewitt 30:38 (13:21)

Novi prvoligaš u svojoj je dvorani ugostio aktualnog europskog klupskog prvaka protiv kojeg nije imao prilike stići do izjednačenja stoga je došao do osmog poraza od početka sezone i tako ostao na začelju tablice.

Bietigheim je dobro ušao u susret s Flensburgom, naime, u prvim minutama utakmice odvaja se na +2 (3:1) te je prednost držao do pete minute kada gosti pojačavaju tempo te preko Holgera Glandorfa, Larsa Kaufmanna i Mattiasa Anderssona odlaze na +4 (9:5). Nakon toga domaćin se više nije uspio vratiti u igru stoga je Flensburg u svlačionice otišao s +8 (21:13).

U drugom dijelu dvoboja nastavio je Flensburg s visokim tempom igre i lako je stizao do golova, dok je broj golova povećao i Bietigheim. U 45. minuti bilo je 28:19 za Flensburg da bi domaćin serijom 3-0 smanjio na 22:28. Ponovno su momci Ljubomira Vranješa prebacili u višu brzinu te su do posljednjeg sučeva zvižduka povećali na 38:30.

Najefikasniji je kod Flensburga bio Holger Glandorf s devet golova, osam je upisao Anders Eggert, a čuvar mreže Mattias Andersson sakupio je deset obrana. U redovima Bietigheima najbolji je bio Christian Schäfer s 12 zgoditaka, a vratar Mihailo Radovanović zaustavio je šest lopti.

TuS N-Lübbecke - MT Melsungen 28:28 (14:15)

Osmo kolo Bundeslige donijelo je sraz Lübbeckea Drage Vukovića, Nikole Blažička i Tomislava Huljine i Melsungena Marina Marića te su momčadi na kraju susreta podijelile bodove.

Od prve minute snažno su krenule obje momčadi i nisu dopuštale da protivnik prelomi rezultat u svoju korist. Naime, od samog početka igralo se u vrlo izjednačenom tonu te se minimalna prednost izmjenjivala između ekipa. Tako je u 11. minuti pogotkom Drage Vukovića za 6:5 prednost bila na strani Lübbeckea da bi deset minuta kasnije Johannes Sellin bio siguran za 10:9 Melsungena. Borba se držala sve do odlaska na odmor na koji je s minimalnom prednošću otišao Melsungen.

U drugom poluvremenu ubrzala je tempo domaća ekipa te je preko Maximiliana Schuberta, Richarda Wössa i Christiana Klimeka otišla na +3 (20:17). Nije se predala gostujuća ekipa te je ubrzo nanovo poravnala rezultat na 21:21, a izjednačena se igra zadržala sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 28:28.

Kod Lübbeckea su se iskazali Gabor Langhans, Christian Klimek, Maximilian Schubert, Richard Wöss i Drago Vuković svaki s po četiri pogotka, dok je vratarski tandem Semisch-Blažičko sakupio 14 obrana. U redovima Melsungena najefikasniji je bio Michael Allendorf s osam zgoditaka, njih pet imao je Felis Danner, Marino Marić se nije upisao na listu strijelaca, a na vratima je Mikael Alf Appelgren zaustavio deset lopti.

TSV Hannover-Burgdorf - HBW Balingen-Weilstetten 29:23 (18:6)

Momčad Hannovera stala je na put Balingenu u pohodu na još jedan dobar rezultat od početka rukometne sezone u Njemačkoj. Naime, domaći momci u prvom su poluvremenu očitali rukometnu lekciju Balingenu te upisali četvrto ovosezonsko slavlje.

Nekoliko serija pogodaka već na početku dvoboja odvode Hannover na +4 (6:2), a ta se razlika do 15. minute povećala na +7 (9:2). Post od pogodaka kod Balingena nakon devet minuta prekida Christoph Theuerkauf za 3:9, ali gostujući igrači nisu uspjeli sustići domaćina koji je do odlaska u svlačionice stekao velikih +12 (18:6).

U nastavku je Hannover smanjio tempo, a priliku na terenu su dobili gotovo svi igrači. Upravo to je i pripomoglo Balingenu da smanji svoj zaostatak, naime, probudio se i vratar Matej Ašanin stoga je u 45. minuti Balingen preko Theuerkaufa smanjio na 14:22 da bi u posljednjih šest minuta igre ušao s minus šest (20:26). Rezultatska razlika zadržala se do zvuka sirene kada je semafor pokazao pobjedu Hannovera 29:23.

Lars Lehnhoff s osam pogodaka predvodio je Hannover u pobjedi, dok se Joakim Andre Hykkerud na listu strijelaca upisao šest puta. Na vratima je Martin Ziemer sakupio 19 obrana. Kod suparničke ekipe najbolji su bili Christoph Theuerkauf i Niklas Russ svaki s po četiri gola, dok je Matej Ašanin zaustavio 12 protivničkih napada.

Druga pobjeda Erlangena, Göppingen minimalno slavio kod Mindena, poraz Gummersbacha

Momčad Erlangena stigla je do svog drugog slavlja u Bundesligi, naime, u osmom kolu ugostila je Lemgo kojeg je svladala nakon 20 minuta igre stoga je na predah otišla s +5 (17:12). U drugom poluvremenu Erlangen je održavao rezultatsku razliku i nije dopuštao Lemgu da se približi te je pogotkom Sebastiana Preissa osigurao slavlje 31:25. Najbolji strijelac kod pobjedničke momčadi bio je Ole Rahmel s 12 golova, a na vratima je Nikolas Katsigiannis zaustavio deset lopti. Kod Lemga je, pak, najefikasniji bio Rolf Hermann s osam pogodaka, a čuvar mreže Nils Drusrüsse sakupio je osam obrana.

Göppingen je stigao do nova dva boda slavljem nad Mindenom, ali je do njih došao teže od očekivanog. Naime, od prve minute krenuo je izjednačen ton i nijedna ekipa se nije mogla odvojiti stoga se na predah otišlo pri 14:14. Uvodne minute nastavka donijele su nešto bolju igru Mindena koji se uspio odvojiti na +2 (20:18), ali i to je sustigla domaća ekipa koja je, pak, u posljednjih pet minuta susreta ušla s +2 (28:26). Minden je po isteku 60. minute zaostatak uspio smanjiti tek na 28:29. Kod Göppingena najbolji je bio Marcel Schiller sa sedam golova, dok je Primož Prošt sakupio deset obrana. Kod Mindena se istaknuo Aljoscha Schmidt sa sedam pogodaka, a čuvar mreže Gerrie Eijlers zaustavio je 11 lopti.

Gummersbach je upisao četvrti ovosezonski poraz od ekipe Bergischera. Domaćin je od prve minute krenuo skoncentriranije u susret i do isteka 30. minute ostavio Gummersbach na minus tri (11:14). U nastavku su gosti pokušali sustići domaćina te su u 47. minuti stigli do poravnanja rezultata (20:20), no ponovno se odvojio Bergischer te je dva pogotka prednosti držao sve do isteka 60. minute kada je bilo 28:26. Viktor Szilagyi i Arnor Gunnarsson bili su najbolji kod Bergischera svaki s po sedam pogodaka, dok se kod Gummersbacha istaknuo Raul Santos sa šest golova.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913