EP 2015. (U-21), dodatne kvalifikacije, 14.10.2014, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia Vinkovci
Suci: Clément Turpin, Frédéric Cano, Nicolas Danos, Nicolas Rainville (Francuska)
Hrvatska (U21)
Marko Livaja 38'
1:2 Engleska (U21)
Liam Moore 9'
William Hughes 73'
Engleska (U21)

Mlada Hrvatska Englezima poklonila dva pogotka i propustila se kvalificirati na EP

Niko Rukavina • utorak, 14.10.2014.

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija propustila je kvalificirati se na U-21 Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine igrati u Češkoj. Nakon poraza od 2:1 u Wolverhamptonu, Hrvatska je u Vinkovcima imala imperativ pobjede, no izgubila je s istim rezultatom. Hrvatska je oba pogotka primila nakon velikih pogrešaka obrane.

Dražen Bagarić
34'
16
Mijo Caktaš
67'
20
Petar Mišić
79'
Tom Ince
85'

Gareth Southgate

Izabranici Nenada Gračana odigrali su dobro prvo poluvrijeme u kojem su bili bolja momčad. Međutim, dvije velike greške hrvatske obrane, ali i neefikasnost kockastih ofenzivaca koštali su hrvatsku U-21 reprezentaciju odlaska na Europsko prvenstvo.

Obje reprezentacije utakmicu su započele u 4-3-3 formaciji. Za Hrvatsku je od prve minute zaigrao Alen Halilović koji je svoje mjesto našao u veznom redu ispred Pašalića i Bradarića. U špici su mladi kockasti zaigrali s Pjacom i Rebićem na krilima i Livajom na poziciji centarfora.

Na samom početku utakmice Pašalić se našao neometan u matnoj poziciji na tri metra od gola no njegov udarac fantastično brani Butland. Dvije minute kasnije, veliku šansu propustili su i Englezi. Kane se prošetao kroz hrvatski šesnaesterac no ovaj put zicer brani Livaković

Ipak, Englezi su poveli iz kornera u 9. minuti nakon velike pogreške hrvatske obrane. Carroll je centrirao, a Moore se neobjašnjivo našao sam u kaznenom prostoru Hrvatske i poentirao za vodstvo gostiju.

Nakon šoka zbog pogotka, Hrvatska se konsolidirala te je ponovno zaprijetila u 21. nakon velike pogreške engleske obrane. Bradarić je ukradenu loptu proslijedio prema Livaji koji puca iz teške pozicije ravno u Butlanda. Mladi Splićanin je imao i boljih rješenja od udarca.

U 34. Gračan je zbog ozlijede bio prisiljen izvaditi inače A reprezentativca Rebića, a umjesto njega je ušao Splitovac Bagarić. Pritisak Hrvatske isplatio se u 38. kada je Livaja odlično prihvatio dubinsku loptu Halilovića i poentirao za izjednačenje. Livaja je zabio jedini hrvatski pogodak i u prvoj utakmici. Hrvatska je odigrala vrlo dobro poluvrijeme u kojem je veći dio utakmice bila opasnija ekipa.

Nakon osam minuta nastavka Pašalić je u prigodu izbacio Pjacu koji malo iskosa puca pored gola. Ubrzo se na drugoj strani u situaciji na pet metra iskosa od Livakovićeva gola našao Kane no puca pored gola kao i Redmond iz slične situacije nekoliko trenutaka kasnije.

U drugom dijelu igra Hrvatske je sve više padala, a Englezi su čuvali rezultat. Putnik na Europsko prvenstvo riješen je u 71. minuti. Hughes je nekako uspio zabiti pogodak nakon još jedne velike greške hrvatske obrane. Do kraja utakmice, naši reprezentativci su jalovo pokušavali doći do izjednačenja. Engleska je ipak zasluženo prošla na Euro 2015.

EP 2015. (U-21), dodatne kvalifikacije

14.10.2014.
Hrvatska (U21)1:2Engleska (U21)
10.10.2014.
Engleska (U21)2:1Hrvatska (U21)

• kille17.10.2014. u 11:46
    ne pamtim baš svako natjecanje tj. način kako se plasirati, ali mogao bih se kladiti da baš uvijek treba igrati taj repasaž od dvije utakmice za plasmanzašto je tako? zašto prvoplasirani koji je odradio naporne kvalifikacije na bi išao izravno na EP ili SP?ista je stvar sa seniorima gdje ide prvi... [više na forumu]
    kille
  • Obrisan korisnik15.10.2014. u 18:51
    Sad svi pametuju što je trebalo napraviti, al realno ova repka nema kvalitetu veću od Engleza (kojima je falilo najmanje toliko igrača koliko i nama). Imamo previše prosječnih igrača-cijela obrana, Pašalić (nije ništa pokazao), Bradarić. Rebić je (valjda zbog ozljede) bio jako loš tako da s 2-3... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.10.2014. u 07:27
    Evo Srbija je dobila Španjolsku u gostima 2 1 i plasirala se na Euro. A Hrvatska se pomirila s porazom i ispadanjem čim su sjeli u avon za put u Englesku
  • Balthazar15.10.2014. u 06:45
    Lako je sad pametovati nakon naših 6:0 protiv Azerbajdžana, a svi smo zaboravili da su ti isti Azeri prije toga 2 puta tijesno izgubili, čak i od Talijana. Ne mislim da je Kovačić trebao igrati za U21, a isto tako ne mislim da bi se puno toga promijenilo. Englezi su bili puno jači u obje utakmice i... [više na forumu]