Vitoria slomila Neptunas u posljednjoj četvrtini za startnu pobjedu

Ante Zovko • srijeda, 15.10.2014.

Nova sezone Eurolige otvorena je pobjedom Laboral Kutxe iz Vitorije protiv Neptunasa 88:69. Debitanti iz Litve držali su se do početka posljednje četvrtine, a tada je domaćin prelomio rezultat.

Iako je vodila tijekom cijelog susreta, Vitoria je tek na početku posljednje dionice mogla mirno disati. Neptunas je dugo održavao zaostatak manji od deset poena razlike, da bi puknuo na početku četvrte četvrtine.

Prvu značajniju razliku donio je San Emeterio tricom za 33:24, no Galdikas s četiri vezana ubačaja vratio na pet poena razlike. Colton je na kraju poluvremena zakucao za 37:30 Vitorije.

Shengelia tricom na početku treće četvrtine postavlja deset razlike, a San Emeterio polaganjem diže na +14. Zavackas je tricom smanjio na devet razlike i momčadi su se kretale na oko deset poena razlike do posljednje četvrtine.

Litavci nisu više mogli pratiti ritam te su Tillie i San Emeterio postavili 65:50 ukazavši kako će se rasplesti utakmica. Vitoria je držala goste na sigurnom odstojanju i na kraju upisala startnu pobjedu.

Bertans je bio najbolji strijelac Vitorije s 20 poena (četiri trice). Shengelia je upisao 12 poena i sedam skokova, a Heurtel je imao 13 poena i deset skokova.

Zavackas je predvodio goste sa 17 poena i sedam skokova, a je bio jedini drugi dvoznamenkasti s 11 poena (pet skokova).

U ovoj skupini u četvrtak igraju Crvena zvezda - Galatasaray i Valencia - Olympiakos.