MAXtv Prva liga, 12. kolo, 18.10.2014, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.500
Dinamo

Henriquez i Andrijašević u samoj završnici osigurali Dinamu pobjedu protiv borbenog Zadra

Ante Dubravac • subota, 18.10.2014.

U 12. kolu MAXtv Prve lige nogometaši Zadra na svom su stadionu dočekali Dinamo. Gosti su imali terensku inicijativu, međutim borbenom igrom Zadar je sve do samoga kraja držao bod u ruci. Ipak u samoj završnici Henriquez i Andrijašević donose slavlje Dinamu.

Ante Sarić
21'
25
Frane Ikić
26'
20
Želimir Terkeš
69'
Miroslav Blažević
10
(do 78')
28
(do 65')
Zoran Mamić

Nakon reprezentativne stanke, a uoči gostovanja u Salzburgu u sklopu Europske lige nogometaši Dinama gostovali su u Zadru. Osim tradicionalno neugodnog terena za aktualne prvake dodatnu draž ovome susretu dao je i trenerski obračun Miroslava Ćire Blaževića i Zorana Mamića.

Gostujući strateg je zbog problema s ozljedama utakmicu počeo bez klasičnog napadača, a najbliži domaćem vrataru su bili Wilson, Pjaca i Machado.

Dinamo je od početka preuzeo inicijativu, ali prijetnje su se uglavnom događale iz prekida dok je Zadar strpljivo čekao na brzu kontru. Ipak prvi su do pogotka došli domaćini. U 23. minuti Sarić je na drugoj vratnici pronašao Pešića koji zabija za 1:0.

Ipak prije odlaska na odmor Dinamo je došao do izjednačenja. Pjaca je primio jednu loptu na rubu šesnaesterca i iznenadio vratara Matkovića koji je mogao i bolje reagirati. Već u idućem napadu odlična prilika za Machada koji je krenuo sam prema Matkoviću koji se ovoga puta iskupio i spasio svoju mrežu pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Nastavak susreta otvara prilikom Wilson koji u izglednoj situaciji šalje loptu visoko preko gola. Puno precizniji bio je Pinto, ali njegov udarac je zaustavila vratnica. Poprilično usporenu igru bez puno ideje pokušao je promijeniti Mamić uvođenjem Henriqueza dok je iz igre izašao Wilson.

Upravo je Čileanac dobro pucao u 73. minuti, međutim i ovoga puta Matković je izašao kao pobjednik. Dvije minute kasnije Pušić neoprezno u vlastitom šesnaestercu ruši Machada pa sudac pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Domagoj Antolić koji je pucao jako loše pa je lopta otišla pokraj vratnice.

Posljednjih desetak minuta domaćini su igrali s igračem manje jer se ozlijedio Solomon, a Blažević je već bio napravio sve tri zamjene. Kada se činilo da će Zadar doći do boda Dinamo je došao do vodstva. Ibanez je pronašao Henriqueza koji na drugoj vratnici, uz pomoć Matkovića, zabija za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Franko Andrijašević lijepim udarcem s desetak metara.

U idućem kolu Dinamo dočekuje Osijek dok će Zadar bodove tražiti na gostovanju kod Zagreba.

• Obrisan korisnik18.10.2014. u 23:06
    Zadar je nakon postignutog gola mogao igrati bunker i dobit 1:0 a ovako su iz gluposti primili 3 komada
  • Obrisan korisnik18.10.2014. u 22:48
    Henriquez još jednom spašava stvari, valjda će uskoro izboriti mjesto u prvih 11. Kada Junior dođe u formu onda malo preseliti Wilsona na klupu, trudi se on i sve je to ok ali jednostavno ne zna.
  • Obrisan korisnik18.10.2014. u 18:13