MAXtv Prva liga, 12. kolo, 18.10.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5.000

Branimir Korać • subota, 18.10.2014.

Puljani su još jednom ostali bez pobjede na gostovanju u Rijeci. Novi poraz uslijedio je u nastavku prvenstva nakon reprezentativne stanke i ovo je drugi poraz Puljana od Rijeke u ovoj sezoni...

Susret između Rijeke i Istre 1961 protekao je otprilike onako kako se i očekivalo. Puljani su se postavili čvrsto i zatvoreno vrebajući prilike iz kontranapada dok je Rijeka imala inicijativu i dobar dio utakmice mučila se da probije gostujuću obranu.

Iako je Matjaž Kek najavio iznenađenja u sastavu, nekih neočekivanih imena nije bilo. U sastav je ušao tek Anas Sharbini, no to je bilo očekivano nakon što je trener Riječana posebno pohvalio Sharbinijev rad na treninzima.

Od početka su Riječani imali kontrolu nad igrom, no nikako nisu mogli do pogotka. U prvih 20 minuta dva puta je Dreven morao dobro intervenirati nakon pokušaja Leovca i Kramarića te je zadržao Istru bez primljenog gola.

Što je vrijeme odmicalo, Riječani su bili sve opasniji, međutim nisu mogli do pogotka.Zato su iznenada do prednosti stigli Puljani i to u samoj završnici prvog poluvremena. Radonjićevo dobro proigravanje Ivančića "otvorilo" je obranu Rijeke, Ivančić je ubacio u sredinu za Tomić koji iz blizine zabija za slavlje gostiju.

Igor Pamić izražavao je uoči susreta nadu da će njegova momčad izdržati u prvom dijelu i ne ući u zaostatak, to se i dogodilo, ali nije mu pomoglo.

Od početka drugog dijela Rijeka je krenula snažno i vrlo brzo u prilici je bio Kramarić čija lopta sjeda na gredu. Ipak u 54. minuti Rijeka dolazi do poravnanja i to nakon udarca Mate Jajala, lopta je na putu prevarila Drevena i ušla u gol.

Kramarić je puno radio i tražio pogodak, a za to je nagrađen u 71. minuti kada je pogodio za preokret i vodstvo Riječana 2:1.

Nakon toga Rijeka je nanizala još nekoliko izglednih prilika, no do pogotka nije došla sve do sudačke nadoknade kada Emir Zec koristi lošu reakciju gostujuće obrane i glavom zabija za konačnih 3:1 i novo slavlje Riječana u dvobojima s Istrom.