MAXtv Prva liga, 12. kolo, 19.10.2014, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1000
Zagreb

Lokomotiva iskoristila prilike i već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika

Branimir Korać • nedjelja, 19.10.2014.

Već prvih 45 minuta susreta u Kranjčevićevoj odlučilo je pobjednika između Lokomotive i Zagreba. Pogreške obrane skupo su stajale Zagreb koji nakon ovog kola ostaje tri boda iza Lokomotive...

Vedran Jurjević
63'

Dražen Medić

Iako su viđena tri pogotka u Kranjčevićevoj, susret između Lokomotive i Zagreba nije pucao od kvalitete, bilo je obostrano puno pogrešaka, a na kraju su Lokosi te pogreške puno bolje iskoristili.

Već u prvom poluvremenu kažnjavali su Pjesnike tri puta i na kraju su im se revanširali za poraz upisan u prvom krugu prvenstva na ovom istom stadionu s 2:0.

U 11. minuti Lokomotiva je stigla do prednosti i to nakon kornera. Doležal je ubačenu loptu dobro prebacio na drugu vratnicu, tamo je sam ostao Mirko Marić kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Šest minuta kasnije Musa je obavio odličan posao, ušao u 16 metara gdje ga s leđa hvata Matić i skrivljuje kazneni udarac. Bivši igrač Zagreba, Damir Šovšić podiže na 2:0.

Potpuni potop Zagreba uslijedio je u završnici prvog dijela. Situacija vrlo slična kao kod prvog pogotka, očito je riječ o uigranoj akciji, no ovaj put na drugu vratnicu do spretnog Marića prebacio je Leko, a napadač Lokosa još jednom bez problema zabija.

U završnici prvog poluvremena nakon odlične akcije Stepčića i Štigleca na čistom ziceru našao se Gabrijel Boban, ali on je bio vrlo neprecizan i propustio je smanjiti zaostatak.

Pokušavao je Zagreb u drugom dijelu doći do pogotka kako bi zakomplicirao utakmicu, propustio je nekoliko izglednih prilika, ali Lokomotiva je izdržala i na kraju zasluženo slavila s visokih 3:0.