Davor Mikulić • nedjelja, 19.10.2014.

Prvi poraz ove sezone doživjeli su igrači Valencije koji su ostali kratki na gostovanju kod Deportiva. Mrežu svog vratara načeo je Gaya, da bi pogotke postigli još Perez i Toche. Iznenađenje zato nije dopustila Sevilla kojoj su Bacca i Gameiro osigurali pobjedu protiv Elchea...

U dva potpuno različita raspoloženja u susret su ušli Deportivo La Coruna i Valencia. Domaćin je posljednje bodove osvojio prije više od mjesec dana nakon čega su uslijedila četiri poraza uz čak 15 primljenih pogodaka, dok Valencia nije znala za poraz još od sredine kolovoza kada su u prijateljskom ogledu izgubili od Manchester Uniteda.

Međutim, danas je već na poluvremenu Valenica imala dva pogotka zaostatka. Mreže su mirovale sve do 37. minute kada je Gaya nakon udarca iz kuta neoprezno pogodio mrežu svog vratara Yoela, a šest minuta poslije gostujućeg je vratara matirao i Perez. Cavaleiro ga je na lijevoj strani uposlio, a on iz teške pozicije pogađa suprotni kut.

Očekivano, gosti su u nastavku zaigrali puno bolje. Veliku priliku imali su u 65. minuti kada je Rodrigo bio za malo neprecizan, a definitivno pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti kada je treći domaći pogodak postigao Toche. Rodriguez ga je sjajnom dugom loptom gurnuo samog pred gostujućeg vratara i nije imao težak zadatak.

Vrlo slična situacija bila je i u dvoboju Elchea i Seville, no gosti u ovom susretu nisu dopustili iznenađenje. Puno bolja i konkretnija u prvom je dijelu bila momčad Elchea, no niti jednu svoju priliku nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Zaprijetio je prvi domaćin i u drugom poluvremenu kada je glavom neprecizno pokušao Mosquera, da bi samo minutu poslije na suprotnoj strani jednako neprecizno uzvratio i Krychowiak.

Gosti su poveli pola sata prije kraja susreta. Bacca se najbolje snašao nakon što je domaći vratar obranio pokušaj iz slobodnog udarca i iz blizine loptu poslao u mrežu.

Pobjedu Seville potvrdio je Gameiro u 73. minuti kada je odlično reagirao na ubačaj Suareza s lijeve strane i udarcem glavom postavio konačnih 0:2.

Mario Pašalić još jednom nije bio u početnih jedanaest kod domaćina, a cijeli je susret odgledao s klupe za pričuvne igrače.