Real Sociedad
Real Sociedad 1:2 Getafe
Getafe

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.10.2014.

Posljednji susret osmog kola Primere odigran je u San Sebastianu gdje je Real Sociedad ugostio Getafe i u dramatičnoj završnici upisao poraz 2:1. Još u 83. minuti bilo je 0:0 da bi domaćin imao vodstvo do ulaska u sudačku nadoknadu i tamo upisao poraz...

Loš ulazak u sezonu Real Sociedada nastavljen je u osmom kolu gdje je upisan šokantan poraz u susretu protiv Getafea. Imala je momčad iz San Sebastiana pobjedu u svojim rukama, ali prošlosezonski veznjak Astre Abdoul Karim Yoda s dva gola u sudačkoj nadoknadi preokrenuo je utakmicu.

U prvom poluvremenu obje momčadi mogle su do vodstva. Prvo su gosti pogodili vratnicu nakon dobrog pokušaja Pedra Sarabije, a zatim je to na drugoj strani učinio i Chori Castro.

Na prvi pogodak čekalo se sve do 83. minute kada je domaćin došao do, činilo se tada, pobjedničkog gola. Carlos Vela odlično je ušao u 16 metara i na daljoj vratnici vidio Pabla Herviasa koji pogađa za 1:0.

Međutim, gosti se nisu predali. U napadu u kojem je lopta većim dijelom bila u posjedu Yode, gostujući junak napokon se odlučio za udarac s ruba 16 metara i pogodio suprotni kut za 1:1.

Dogodilo se to u 90. minuti, a četiri minute kasnije potpuni šok. Sammir, koji je igrao cijelu utakmicu, je obavio većinu posla, krasno prošao lijevom stranom kaznenog prostora, imao dosta vremena za ubačaj na potpuno samog Yodu kojem nije bilo teško pogoditi za pobjedu.

Gosti su tako stigli do vrijedna tri boda koja ih dovode u sredinu ljestvice dok Real Sociedad ostaje na samo pet osvojenih bodova.