Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Branimir Korać • subota, 18.10.2014.

Treću utakmicu zaredom Athletic Bilbao ostao je bez pobjede na svom travnjaku, a četvrtu zaredom Celta je neporažena u gostima. Susret u Bilbau završen je bez pobjednika 1:1...

Nogometaši Celte nastavili su s vrlo dobrim igrama u gostima. U Bilbau su odigrali još jednu čvrstu i kvalitetnu utakmicu koja je završila 1:1, a na taj način Athletic je još jednom razočarao i treći put zaredom nije uspio slaviti na svom terenu.

Početak susreta nije davao naznake da bi moglo tako završiti. Već u šestoj minuti Athletic je stigao do vodstva nakon što je Sergio Gomez igrao rukom u svojem kaznenom prostoru, a Aritz Aduriz iz kaznenog udarca pogodio za 1:0 domaćina.

Athletic je dominirao tijekom prvog poluvremena i imao još dvije prilike za podizanje vodstva, ali Markel Susaeta nije bio precizan dok je udarac Aduriza obranio Sergio Alvarez.

Aduriz je bio najopasniji igrač na travnjaku i početkom drugog dijela još jednom je poslao loptu u mrežu, no dosuđeno je zaleđe da bi uskoro ponovno testirao Alvareza.

I nakon svih promašaja domaćina, morala je doći kazna. U 73. minuti Nolito je poravnao na 1:1 i donio Celti veliki bod.