Vardar Lackovića i Karačića protiv Slovaka nastavio pobjednički niz u SEHA GSS ligi

Danijela Lemaić • petak, 24.10.2014.

Momčad makedonskog Vardara u sklopu osmog kola SEHA Gazprom South Stream lige u svojoj dvorani Jane Sandanski ugostila je slovački Tatran Prešov. Rukometaši Vardara u susret su ušli kao favoriti te su po isteku 60. minute i opravdali tu ulogu.

Makedonski Vardar nastavio je pobjednički niz u SEHA GSS ligi, naime, u osmom kolu Lige na domaćem terenu ugostio je slovački Tatran Prešov, koji je iza sebe također imao pozitivan niz u Regionalnoj ligi, no po posljednjem sučevu zvižduku do sedme ovosezonske pobjede stigli su Makedonci.

Rukometaši Vardara dobro su otvorili susret, naime, od prve minute nametnuli su svoj tempo te su preko Stojanča Stoilova, Matjaža Brumena i Timura Dibirova ostavili Slovake na minus pet (0:5). Prvi pogodak za Tatran Prešov postiže Radoslav Antl, a odmah potom siguran biva i Dainis Kristopans koji pogađa za 3:7. Nisu dopustili domaći momci da se igrači Petera Davida previše približe stoga su do odlaska na predah stvorili prednost od +6 (18:12).

U nastavku se ništa bitno nije promijenilo, Makedonci su i dalje držali tempo igre te su predvođeni vratarom Arpadom Šterbikom Slovake držali na sigurnoj udaljenosti. U 40. minuti dodatno su pojačali Vardarovci te su zgodicima Igora Karačića i Dibirova otišli na +9 (24:15). Slovački prvak stoga je do isteka 60. minute tek smanjio zaostatak na minus šest nakon što je sa zvukom sirene Kristopans zabio za konačnih 26:32.

Kod Vardara najefikasniji je bio Timur Dibirov s deset pogodaka, Nemanja Pribak i Stefan Terzić dodali svaki po njih četiri, Blaženko Lacković upisao je dva, dok je Igor Karačić zabio jedan. Čuvar mreže Arpad Šterbik sakupio je 15 obrana. Najefikasniji kod Slovaka bio je Dainis Kristopans s osam zgoditaka, a dva manje upisao je Radoslav Antl. Na vratima je tandem Krupa-Verkić zaustavio pet lopti.