Mektić u finalu, Konjuh, Martić i Pecotić ostali kratki

Sportnet • subota, 25.10.2014.

Hrvatske tenisačice Ana Konjuh i Petra Martić nisu uspjele izboriti ulazak u finale na Challengerima koje su igrale ovaj tjedan. Obje su pružile dostojan otpor svojim protivnicama izgubivši mečeve u tri seta. U loš dan se uklopio i Matija Pecotić koji je poražen u polufinalu Futuresa u Turskoj, a izuzetak je bio Nikola Mektić koji se plasirao u finale Futuresa u Češkoj.

Mladu nadu hrvatskog tenisa Anu Konjuh zaustavila je u polufinalu turnira u Poitiersu mađarska tenisačica Timea Babos.

Hrvatska tenisačica osvojila je prvi set sa 6:4 te se nazirala njezina pobjeda. No tada najbolje plasirana Mađarica na WTA listi radi preokret te osvaja drugi set rezultatom 6:2. Osokoljena osvojenim drugim setom Babos bez većih problema osvaja treći, odlučujući set i plasira su u finale u kojem će snage odmjeriti s domaćom predstavnicom Oceane Dodin.

Petra Martić se nije uspjela domoći finala Challengera u američkom Maconu izgubivši od Katarine Bondarenko.

Splićanka je sjajno krenula u meč te uvjerljivo osvojila prvi set sa samo jednim izgubljenim gemom, no onda je uslijedio streloviti pad. Do završetka meča osvojila je samo tri gema te je pobjeda pripala Ukrajinki. Bondarenko će se u finalu susresti s pobjednicom polufinalnog dvoboja između domaćih tenisačica, Grace Min i Irine Falconi.

Spomenimo da su danas nastupe u polufinalima Futuresa notirala dva hrvatska tenisača: Matija Pecotić i Nikola Mektić. Pecotić je u Turskoj izgubio od Srbina Peđe Krstina sa 6:4, 6:2 dok je Mektić postao sudionik finala turnira u Češkoj pobjedom nad prvim nositeljem Uladzimirom Ignatikom.