Bundesliga, 10. kolo, 25.10.2014, 16:15 h
Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen 28:29 Kiel
Kiel

U infarktnoj završnici Duvnjak donio Kielu pobjedu nad RN Löwenom i važna dva boda

Danijela Lemaić • nedjelja, 26.10.2014.

Ove subote započelo je deseto kolo rukometne Bundeslige koje je donijelo derbi Lige. Naime, snage su odmjerili njemački prvak i viceprvak, ekipe Kiela i RN Löwena. Mnogi su susret najavljivali kao jedan od odlučujućih za sam rasplet Bundeslige, a nakon vrlo zanimljivih i borbenih 60 minuta, slavlje je otišlo na stranu Kiela zahvaljujući zgoditku Domagoja Duvnjaka.

Vrlo je zanimljivo bilo ove subote u SAP Areni u Mannheimu, naime, u dom njemačkih Lavova stigli su veliki rivali, rukometaši Kiela. Deseto kolo Bundeslige donijelo je jedan od derbija Liga, a od prve minute susreta bilo je jasno kako obje momčadi za cilj imaju dva boda i da se neće lako predati. Velika borba odvijala se na terenu, a u infarktnoj završnici slavlje Kielu osigurao je hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak.

Prvi napad Kiela brzo prekida RN Löwen koji krade loptu te preko Uwea Gensheimera postavlja početnih 1:0. Na 1:1 poravnava Joan Canellas koji biva siguran s linije sedam metara da bi potom uslijedila 2-0 serija domaćina za 3:1. Ubrzo je Kiel izjednačio na 3:3, no ponovno do minimalnog vodstva stižu Lavovi (5:4).

Igralo se tako pogodak za pogodak sve do 20. minute kada su domaći igrači dodatno pojačali tempo te preko Kima Ekdahla du Rietza, Patricka Groetzkog i Gensheimera ostavili Zebre na minus tri (5:8). Niklas Landin dobro je čitao svaki gostujući napad i nije dopustio da se Kiel nanovo vrati u igru. Pred kraj prvog poluvremena ponovno se probudio Canellas koji s dva uzastopna pogotka dovodi Kiel na dva gola minusa (8:10) da bi Dominik Klein pogodio za 9:10, a ta se razlika zadržala i po odlasku na odmor kada je na semaforu stajalo 12:11 za domaćina.

Uvodne minute nastavka donijele su dobre reakcije Kielove obrane, a do realizacije stiže Rene Toft Hansen koji poravnava rezultat na 12:12. Uslijedila je potom igra gol za gol sve do 38. minute kada na +2 (16:14) odlazi RN Löwen. Momci Alfreda Gislasona sustigli su i taj zaostatak u 43. minuti nakon što mrežu trese Patrick Wiencek (19:19). Prebacio je Kiel tada dodatno u višu brzinu i stigao do drugog vodstva na susretu (20:19).

Pozvao je tada minutu odmora Nikolaj Jacobsen, ali ni time-out nije pomogao Lavovima da sustignu Zebre. To im je pošlo za rukom tek u 56. minuti dvoboja kada za 27:27 pogađa Alexander Petersson. Krenula je tada velika borba, a u 59. minuti rizik preuzima Duvnjak koji pogađa za 29:28 što je ujedno bio i konačan rezultat nakon što RN Löwen nije iskoristio posljednji napad i pokušaj za podjelu bodova.

Kod Kiela je najbolji bio Joan Canellas s devet zgoditaka, njih osam upisao je Marko Vujin, dok se Duvnjak na istu strijelaca upisao jednom. Vratari Sjöstrand-Palicka zajedno su sakupili pet obrana. U redovima RN Löwena istaknuo se Uwe Gensheimer s osam golova, Alexander Petersson dodao je njih pet, dok je čuvar mreže Niklas Landin zaustavio 16 lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• Zdren26.10.2014. u 02:07
    Kiel nije posložen do kraja, rekao bih.
    Zdren
  • markoli26.10.2014. u 01:42
    Otkako se Jicha ozljedio Dule igra 90% vremena na lijevom vanjskom, što mu je neprirodna pozicija i očito je da se ne snalazi baš najbolje. Danas je igrao dosta loše, imao je šut 1/6 ili 1/7, ali je preuzeo odgovornost i zabio odlučujući šut.
    markoli
  • Obrisan korisnik26.10.2014. u 00:34
    ček...kiel dobio s pet obrana svojih golmana?! i dule mi djeluje malo pogubljeno u kielu, u hsvu je vuko sve konce, ovdje to rade drugi, ne zabija previše, a nije ni da mu je igra na osobitoj razini, trebat ćemo pravog duleta za sp