Balingen stigao do pobjede nad Kielom, Flensburg siguran kod Lübbeckea

Danijela Lemaić • četvrtak, 04.09.2014.

Ove srijede u Njemačkoj odigrane su dvije utakmice rukometne Bundeslige, točnije, susret četvrtog i susret desetog kola. U redovnom rasporedu Flensburg je bez prevelikih problema stigao do pobjede nad Lübbeckeom, dok je u uranjenom terminu desetog kola Kiel iznenađujuće upisao od poraz od Balingena.

HBW Balingen-Weilstetten – THW Kiel 22:21 (13:10)

Ekipa Balingena, koja je po završetku prošle sezone trebala napustiti društvo najboljih i preseliti se u niži rang Bundeslige, u utakmici koja službeno pripada desetom kolu, svladala je njemačkog prvaka. Kiel je u goste stigao kao apsolutni favorit, ali je na kraju iznenađujuće poražen te je tako stigao do drugog poraza nakon samo četiri dvoboja. Naime, iako su svi najavljivali da je pred Kielom moguća nova savršena sezona već u prvom kolu svladala ga je momčad Lemga 27:21 (14:13).

U susret su dobro krenule obje ekipe te se u izjednačenom tonu igralo sve do 13. minute susreta kada serijom 3-0 Kiel postavlja rezultat na semaforu 7:4. Uspio je Oliver Nyokas u 19. minuti smanjiti zaostatak svoje ekipe na minus dva (7:9), ali brzo to Patrick Wiencek vraća na sigurnih +3 (10:7). Krenulo je tada loše po Kiel s obzirom na to da je Aron Palmarsson zaradio crveni karton, ali igrača više ne iskorištavaju domaći rukometaši kako bi se približili Kielu koji je, pak, svoja tri pogotka prednosti zadržao sve do odlaska na odmor kada je bilo 13:10.

Prve tri minute nastavka donijele su po dva gola sa svake strane za ukupnih 15:12, a tada su se probudili vratari, naime, Matej Ašanin na jednoj i Johan Sjöstrand na drugoj dobro su zatvarali svoja vrata te su mreže držali mirnima punih sedam minuta. Post od pogodaka prekida Dennis Wilke za 13:15, a nakon gola Marka Vujina za 13:16 Balingen stvara seriju 3-0 i poravnava rezultat na 16:16. Uzastopni pogodci domaćina nisu prestali te su s dva nova zgoditka i prešli u vodstvo +2 (18:16). Kiel je u 53. minuti uspio vratiti na 19:19 te se igra pogodak za pogodak zadržala gotovo do kraja utakmice, a za konačnih 22:21 i iznenađujuću pobjedu Balingena samo četiri sekunde prije kraja zabija Christoph Theuerkauf.

Kod pobjedničke momčadi najefikasniji je bio Oliver Nyokas s devet pogodaka, dok je Matej Ašanin na golu zaustavio sedam lopti. U redovima Kiela istaknuo se Marko Vujin s pet golova, Domagoj Duvnjak dodao je njih dva, dok je Johan Sjöstrand sakupio devet obrana.

TuS N-Lübbecke - SG Flensburg-Handewitt 26:31 (13:15)

Momci Ljubomira Vranješa nakon dva slavlja i poraza na početku Bundeslige u sklopu četvrtog kola stigli su u goste kod Lübbeckea koji u novu sezonu nije ušao najbolje što je mogao. U utakmicu je domaćin ušao bez ozlijeđenog Drage Vukovića, kao i bez Aleša Pajoviča, a Flensburg je od prve minute nametnuo svoj tempo te bez problema upisao pobjedu.

Ozljeda Vukovića

Srednji vanjski Lübbeckea Drago Vuković nakon susreta s Hannoverom osjetio je bol u desnom zglobu noge, a nakon pregleda liječnika ustanovljeno je kako je došlo do djelomičnog trganja peronealnih tetiva. Još se ne zna koliko će Vuković izbivati s terena, ali trener Dirk Beuchler kazao je kako sigurno neće biti spreman za sljedeća dva susreta. Uz to Lübbecke je ostao bez Aleša Pajoviča koji, pak, ima problema s hernijom diska u lumbalnom dijelu kralježnice.

Lübbecke je na početku susreta stigao do pogotka prednosti nad Flensburgom (3:2) da bi tu minimalnu prednost u 12. minuti utakmice povećao na +2 (6:4). No, brzo su to sustigli gostujući rukometaši te izjednačili na 6:6. Sljedeće četiri minute igralo se gol za gol nakon čega pojačava Flensburg i serijom 2-0 postavlja 10:8. Nije se predao domaćin koji je nekoliko minuta kasnije preko Jensa Schöngartha i Niclasa Pieczowskog vratio rezultat na neodlučeno (12:12). Igralo se tako sve do 28. minute kada Flensburg s nova dva uzastopna pogotka osigurava prednost na poluvremenu 15:13.

Prvi dio drugog poluvremena donio je dobru igru domaće ekipe koja je uspjela otopiti Flensburgovo vodstvo (17:17), ali tada prebacuju u višu brzinu gosti te serijom 5-0 postavljaju 22:17 u 43. minuti susreta. Nakon tih uzastopnih zgoditaka Lübbecke se više nije uspio vratiti u igru ni smanjiti svoj zaostatak stoga je konačan rezultat po isteku 60. minute bio 31:26.

Holger Glandorf s 12 golova bio je najbolji pojedinac kod Flensburga, dok je na golu Mattias Andersson sakupio deset obrana. Kod domaćina najefikasniji je bio Ramon Tauabo s devet zgoditaka, a vratar Nikola Blažičko zaustavio je deset lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913