Bundesliga, 4. kolo, 06.09.2014, 18:15 h
Rhein-Neckar Löwen 28:26 HSV Hamburg
HSV Hamburg

RN Löwen u prepunoj Commerzbank Areni svladao Hamburg i postavio novi rekord posjećenosti

Danijela Lemaić • subota, 06.09.2014.

U Frankfurtu je održan rukometni dan, a uz utakmicu veterana RK Löwena i HSV-a i susreta mlađih dobnih kategorija odigran je i dvoboj četvrtog kola rukometne Bundeslige između ove dvije momčadi. U prepunoj Commerzbank Areni pred 44 189 gledatelja do sigurnog slavlja stigli su, pak, Lavovi.

Rhein-Neckar Löwen u frankfurtskoj Commerzbank Areni organizirao je rukometni spektakl kako bi postavio novi rekord po broju posjećenosti na jednoj rukometnoj utakmici. Uz glavni događaj dana, utakmicu RN Löwena i Hamburga u sklopu četvrtog kola Bundeslige, snage su odmjerile i mlađe kategorije ženskih i muških rukometnih klubova. Uz to, odigrana je revijalna utakmica dvaju njemačkih velikana, Franka Buschmanna i Stefana Kretzschmara. Ekipa Kretzsche rezultatom 27:22 slavila je nad ekipom Buschi u kojoj su se našli Mirza Džomba i Goran Šprem. Na kraju dana njemački rukomet postavio je novi rekord posjećenosti, a utakmicu RN Löwena i Hamburga gledalo je 44 189 gledatelja.

Njemački Lavovi nakon tri slavlja u tri susreta u Frankfurtu ugostili su Hamburg Davora Dominikovića iza kojeg je, pak, poraz od Kiela i dvije neriješene utakmice. Od prve minute nametnuo je svoj tempo igre RN Löwen te već u prvom poluvremenu osigurao slavlje stoga je Hamburg mogao samo pokušati smanjiti svoj zaostatak što je više moguće.

Glavni događaj rukometnog dana u Frankfurtu dobro otvara domaćin koji nakon pet minuta igre odlazi na +3 (4:1). Uspio je Kentin Mahe smanjiti to na 2:4, ali Lavovi nanovo ubrzavaju te preko Alexandera Peterssona, Uwea Gensheimera i Patricka Groetzskog odlaze na +6 (12:6). Razbranio se tada i Niklas Landin te je Hamburg teško dolazio do zgoditaka. Do kraja 30. minute uspjeli su gosti tek dva puta pronaći put do suparnikove mreže, dok je domaća ekipa u tome bila uspješna pet puta stoga se na odmor otišlo pri 17:8.

Zahvaljujući velikoj prednosti iz prvog poluvremena RN Löwen usporio je napad, a priliku na terenu dobili su gotovo svi igrači. Dobro je to iskoristio Hamburg koji je preko Stefana Schrödera, Richarda Hanischa i Torstena Jansena smanjio zaostatak na minus četiri (16:20) u 42. minuti susreta. Vratili su Lavovi to ponovno na +6 (24:18) samo sedam minuta kasnije te sa sigurnom pobjedom u rukama dali priliku gostima da smanje svoj minus. Tako je Hamburg napravio par serija golova, a u posljednjim minutama dvoboja s tri uzastopna pogotka postavio je konačan rezultat od 26:28.

Alexander Petersson s osam pogodaka bio je najbolji kod Lavova, njih pet dodao je Bjarte Myrhol, a vratar Niklas Landin sakupio je sedam obrana. Kod Hamburga su se istaknuli Hans Lindberg, Richard Hanisch i Kentin Mahe svaki s po pet zgoditaka, dok je vratarski tandem Bitter-Herrmann zaustavio osam lopti.

Bundesliga, 4. kolo:
Rhein-Neckar Löwen - HSV Hamburg 28:26 (17:8)

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• nido06.09.2014. u 23:16