Špoljarićev Berlin i Marićev Melsungen upisali pobjede u četvrtom kolu Bundeslige

Danijela Lemaić • nedjelja, 07.09.2014.

Nakon što su RN Löwen i Hamburg postavili novi rekord po posjećenosti na rukometnoj utakmici, točnije, 44 189 ljubitelja rukometa gledalo je dvoboj dvaju klubova, vrijeme je bilo i za ostalih sedam susreta četvrtog kola rukometne Bundeslige. Do pobjeda su stigli Füchse Berlin, Melsungen, Friesenheim i Bietigheim, dok su bodove podijelili Balingen i Lübbecke, Magdeburg i Göppingen te Erlangen i Bergischer.

Füchse Berlin - VfL Gummersbach 30:27 (15:12)

Ekipa berlinskih Lisica stigla je do druge pobjede u sezoni slavljem nad Gummersbachom kojem je, pak, ovo prvi poraz od početka rukometne sezone u Njemačkoj.

U utakmicu dobro kreće gostujuća ekipa koja preko Raula Santosa odlazi na +2 (5:3), ali ubrzo su to domaćini poravnali na 5:5, a potom i prešli u vodstvo 8:5. U 20. minuti uspio je Gummersbach nanovo izjednačiti (10:10), ali tada momčad Denisa Špoljarića prebacuje u višu brzinu te se odvaja na +3, a to vodstvo zadržala je i do odlaska u svlačionice kada je bilo 15:12.

Gummersbach se nije predao stoga je u drugom poluvremenu krenuo u lov na domaćina, a to mu je pošlo za rukom u 42. minuti kada Santos biva siguran za 18:18 nakon čega je započela igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do 57. minute dvoboja kada serijom 3-0 domaćin rješava utakmicu i postavlja konačnih 30:27.

Kod Berlina najbolji je bio Petar Nenadić s golova, dok je jedan manje dodao Fredrik Petersen. Raul Santos bio je najbolji strijelac kod Gummersbacha s osam pogodaka, a po njih četiri imali su Christoph Schindler i Andreas Schröder. Vratar Berlina Silvio Heinevetter sakupio je pet obrana, dok je na suprotnoj strani Carstenu Lichtleinu isto pošlo za rukom četiri puta.

HBW Balingen-Weilstetten - TuS N-Lübbecke 23:23 (9:12)

Zanimljiv susret gledali su svi ljubitelji rukometa u Balingenovoj dvorani, naime, Balingen je pokazao da se ove sezone neće lako predati te je uspio sustići Lübbecke i otkinuti mu bod.

Prvi gol na utakmici stigao je u trećoj minuti kada siguran biva Niclas Pieczowski, dok je na vratima od prve minute s dobrim obranama krenuo Nikola Blažičko stoga je Balingen na prvi pogodak čekao sve do šeste minute kada Dennis Wilke pogađa za 1:2. Lübbecke je zahvaljujući dobroj obrani ubrzo otišao i na +3 (1:4) te je stečeno vodstvo čuvao sve do isteka 30. minute kada je semafor pokazao 12:9.

U drugom poluvremenu krenuo je Balingen u smanjivanje zaostatka, ali nikako nije mogao doći do pogotka zaostatka. Domaća ekipa probudila se tek u 48. minuti dvoboja nakon par obrana Mateja Ašanina stoga napad stvara seriju 4-0 i poravnava rezultat na 19:19 da bi potom uslijedila igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je na semaforu stajalo 23:23.

Fabian Böhm s pet pogodaka bio je najbolji kod Balingena, dok je na vratima Matej Ašanin zaustavio 14 lopti. Kod Lübbeckea najefikasniji je bio Jens Schöngarth sa šest golova, a Nikola Blažičko je sakupio 14 obrana. Tomislav Huljina nije se upisao na listu strijelaca, dok je Drago Vuković još uvijek van terena zbog ozljede.

MT Melsungen - TBV Lemgo 35:30 (20:15)

Melsungen Marina Marića stigao je do treće ovosezonske pobjede, naime, u sklopu četvrtog kola u svojoj je dvorani ugostio Lemgo koji se uspio držati uz svog protivnika tek prvih 15 minuta utakmice.

Dvoboj vrlo dobro otvaraju obje ekipe koje vrlo lako pronalaze put do mreže stoga se poravnati rezultat držao sve do 14. minute susreta kada serijom 4-0 Melsungen postavlja rezultat 12:8, a da se na odmor otiđe s rezultatom 20:15 pobrinuo se Timm Schneider.

Drugi dio dvoboja odlično, pak, otvara domaćin koji serijom 2-0 povećava prednost na +5 (21:15), a samo pet minuta kasnije i na +6 (23:17). Iako je Lemgo pokušao sustići svog protivnika to mu nije uspjelo te se po isteku 60. minute mogao zadovoljiti tek porazom 30:35.

Melsungen je do pobjede vodio Michael Allendorf s osam zgoditaka, dok je jedan manje imao Johannes Sellin, a na vratima je Mikael Alf Appelgren zaustavio 16 lopti. Marino Marić u ovom susretu nije se upisao u listu strijelaca. Na suprotnoj strani istaknuo se Tim Hornke s osam golova, a čuvar mreže Nils Dresrüsse sakupio je 18 obrana.

SC Magdeburg - Frisch Auf Göppingen 32:32 (18:18)

Magdeburg i Göppingen susreli su se u utakmici četvrtog kola, a iako su obje ekipe u par trenutaka imale veću prednost, suparnička momčad brzo je to sustizala te su na kraju podijelile bodove čime je Göppingen, uz RN Löwen, ostao jedini bez poraza u četiri kola Bundeslige.

Magdeburg je malo bolje krenuo u utakmicu te se na početku susreta odvojio na +2 (5:3), ali vodstvo nije drugo trajalo s obzirom na to da je Göppingen ubrzo sustigao i poravnao na 6:6. U 20. minuti ponovno se domaća ekipa odvaja, ali ovaj put na +3 (14:11), no i ta prednost se otopila te u posljednjoj minuti prvog dijela Bojan Beljanski pogađa za 18:18.

U drugom poluvremenu na kratko se promijenila priča te je Göppingen prešao u vodstvo 26:22 nakon čega je Magdeburg krenuo u lov koji je rezultirao uspjehom u posljednjim minutama susreta kada serijom 4-0 domaćin osigurava podjelu bodova (23:23).

Jure Natek i Espen Lie Hansen svaki s po sedam golova bili su najbolji kod Magdeburga, dok je kod Göppingena najefikasniji bio Marcel Schiller s osam zgoditaka. Vratarski tandem domaćina Grenn Krejberg-Quenstedt sakupio je devet obrana, dok je Nikola Marinović zaustavio devet Magdeburgovih napada.

SG BBM Bietigheim - GWD Minden 27:23 (12:10)

Do prvog slavlja u Bundesligi stigao je Bietigheim koji je na domaćem terenu bio bolji od Mindena kojem je ovo treći poraz od početka sezone.

Rukometaši Mindena dobro su krenuli u susret te su nametnuli svoj tempo igre stoga su u 12. minuti susreta vodili +2 (6:4). No, tada je krenuo domaćin koji preko Andrea Lohrbacha poravnava na 6:6 nakon čega su mreže mirovale punih šest minuta. Post od pogodaka prekida Miladin Kozlina za 7:6 Mindena, ali s druge strane Andreas Blodig vraća to na 7:7. Igralo se tako u izjednačenom tonu sve do 28. minute kada serijom 2-0 Bietigheim osigurava +2 (12:10) prije odlaska na odmor.

U nastavku je Bietigheim dodatno prebacio u višu brzinu te dobrim rješenjima u napadu otišao i na +4 (17:13) nakon čega se Minden više nije vratio u igru. Prvo slavlje momčadi Bietigheima osigurava Lohrbach koji u posljednjim sekundama biva siguran za 27:23.

Kod pobjednika najbolji je bio Andre Lohrbach sa sedam pogodaka, dok je vratar Jan Kulhanek zaustavio 16 lopti. U redovima Mindena istaknuo se Aleksandar Svitlica sa šest zgoditaka, a čuvar mreže Jens Vortmann sakupio je devet lopti.

TSG Lu-Friesenheim - TSV Hannover-Burgdorf 27:24 (10:12)

Novopečeni prvoligaš ugostio je ekipu Hannovera koja je u prva tri kola sakupila isti broj bodova na tablici, a iako Friesenheim nije bio favorit u utakmici uspio je iznenaditi goste te upisati prvu pobjedu u najvišem rangu njemačke Bundeslige.

Hannover je dobro krenuo u gostima kod Friesenheima te je već u četvrtoj minuti susreta poveo +2 (3:1) i vodstvo je držao gotovo cijelo prvo poluvrijeme, tako su u 20. minuti gosti imali +4 (10:6), a Friesenheim je to do odlaska na predah uspio tek smanjiti na minus dva (10:12).

U drugom dijelu dvoboja pojačao je tempo domaćin te je sustigao suparnika i poravnao na 13:13 te većinu vremena bio u priključku, a preokret je stigao u 51. minuti kada je Friesenheim preko Jana Claussena i Philippa Grimma prešao u vodstvo 24:22 te ga zadržao do posljednje minute susreta kada za konačnih 27:24 siguran biva Grimm.

Kapetan Phillipp Grimm sa sedam pogodaka vodio je svoju ekipu do prve pobjede, dok je dva manje dodao Oliver Tesch. Čuvar mreže Kevin Klier sakupio je 12 obrana. Kod Hannovera je najefikasniji bio Lars Lehnhoff s osam golova, dok je vratar Martin Ziemer zaustavio devet lopti.

HC Erlangen - Bergischer HC 25:25 (13:13)

Novi član najvišeg ranga Bundeslige u sklopu četvrtog kola u svojoj je dvorani ugostio ekipu Bergischera. Erlangen se dobro nosio s gostujućim napadom te je po isteku 60. minute uspio otkinuti bod Bergischeru čime je stigao do prvog boda na ljestvici od početka sezone.

Susret je dobro otvorio Erlangen koji s dva uzastopna pogotka postavlja 2:0, dok s druge strane Bergischer nije imao sreće pri početku. Naime, uz dva promašaja Benjamin Meschke zaradio je crveni karton stoga su se gosti u utakmicu vratili tek u sedmoj minuti kada za 1:2 pogađa Arnor Gumarsson. Pojačao je tada Erlangen, koji u 13. minuti susreta odlazi na +4 (8:4), ali Bergischer je pokazao svoje iskustvo te ubrzo poravnao na 10:10 nakon čega je započela igra pogodak za pogodak sve do isteka 30. minute kada je semafor pokazao 13:13.

U drugom poluvremenu obje ekipe pokušale su prelomiti rezultat u svoju korist te su u par trenutaka imale i po dva pogotka prednosti, ali su suparnici rezultat iznova poravnavali. Tako je po posljednjem sučevu zvižduku bilo 25:25 te su Erlangen i Bergischer podijelili bodove.

Martin Stranovsky sa sedam golova bio je najbolji kod Erlangena, dok je jedan manje dodao Ole Rahmel. Kod Bergischera su se istaknuli Kristian Nippes i Arnor Gunnarsson svaki s po pet zgoditaka.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913