Liga prvakinja - Skupina C, 2. kolo, 26.10.2014.
Lokomotiva 18:25 Viborg
Viborg

Lokomotiva na svom terenu pretrpjela drugi europski poraz ove sezone

Zvonka Keliš • nedjelja, 26.10.2014.

Ekipa Lokomotive ove je nedjelje pred svojim navijačima, u sklopu drugoga kola Lige prvaka, a u svom prvom domaćem europskom susretu, snage odmjerila s danskim Viborgom koji se od svojih suparnica odvojio već u završnici prvog poluvremena te je u nastavku sigurno osigurao drugo slavlje u skupini C.

Lokomotiva - Viborg 18:25 (9:14)

2. kolo Lige prvaka
ZAGREB - Dvorana II Doma sportova, Gledatelja:1010
Suci: Baranowski/Lemanowicz (Poljska)

Lokomotiva: Jelčić (13 obrana), Razum (2 obrane); Grubišić 6, Božović, Ježić, Lovrić, Hrbkova 6, Kožnjak, Rajović, Irman 1, Horvat 2, Benko, Milanović-Litre, Bašić 3, Havić, Milić
Trener: Irfan Smajlagić

Viborg: Masson De Souza (19 obrana), Poulsen; Skov 2, Mikkelsen, Gravholt 2, Gulld'n 5, Damnjanović 2, Andreassen, Lyksborg 1, Fisker 8, Burgaard 5, Larsen
Trener: Christian Dalmose

Sedmerci: Lokomotiva: 3/3; Viborg: 4/4
Isključenja: Lokomotiva: 8 min.; Viborg: 4 min.

Hrvatske prvakinje, rukometašice Lokomotive, ove su nedjelje zaigrale i u svom prvom domaćem susretu u Ligi prvakinja. Nakon poraza od Györa (23:32) na otvaranju europske sezone proteklog vikenda, vrijeme je bilo da u sklopu drugog kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja Lokosice snage odmjere s danskim Viborgom koji je u prvom kolu uvjerljivo bio bolji od IK Sävehofa 38:25.

Susret u maloj dvorani Doma sportova sigurno otvara Louise Burgaard, no odgovor na drugoj strani ubrzo nudi Tea Grubišić. Odlične od uvodne minute su i obje vratarke, kako Ivana Jelčić na jednoj strani tako i Chana Masson De Souza na drugoj, koje do sredine prvoga poluvremena skupljaju po šest obrana. Iako se gošće iz Danske uspijevaju na startu odvojiti na 4:2, domaća ekipa vrlo brzo hvata priključak te poravnava rezultat.

Drže se dobro protiv čvrste i pokretljive 6-0 obrana igračice Lokomotive sve do završnice prvoga dijela kada počinje gostujuće odvajanje. Otišle su tada rukometašice Viborga na sigurnih +4 (11:7), igračice Irfana Smajlagića se do 26. minute ne uspijevaju pronaći put do danskog gola, no tada sigurna ipak biva iskusna Lidija Horvat. Lokomotiva ne uspijeva posložiti i iskoristiti svoje napade, a njene pogreške vrlo dobro koristi Viborg posebice preko Mette Gravholt koja ga odvodi na odličnih +5 (14:9), s kojima se i odlazi na odmor.

U nastavak susreta dobro ulazi gostujuća ekipa koja se nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu odvaja na 17:11, a post od domaćih pogodaka s linije sedam metara tada prekida Michaela Hrbkova. Sigurne su do sredine drugoga dijela gostujuće rukometašice koje se odvajaju i na 21:13, dok Lokomotiva ne uspijeva iskoristiti i realizirati svoje napade. Jedina koja u narednih pet minuta uspijeva pronaći put do Viborgove mreže jest Hrbkova koja s dva uzastopna pogotka postavlja 15:21. Do samoga kraja Viborg čuva stečenu prednost za slavlje 25:18.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Maria Fisker s osam postignutih pogodaka, Chana Masson De Souza sakupila je 19 obrana, dok su najbolja kod Lokomotive bile Tea Grubišić i Michaela Hrbkova s po šest golova, Ivana Jelčić obranila je 13 lopti, a Marina Razum dvije.