Josip Piršljin • nedjelja, 02.11.2014.

Još četiri utakmice desetog kola Serie A odigrano je u popodnevnom terminu. Sampdoria nastavlja s odličnim igrama ove sezone, Mihajlovićeva ekipa je svladala Fiorentinu, a i drugi genovski klub je uzeo sva tri boda. Vrsaljkov Sassuolo uzeo je bod u Veroni, kao i Atalanta u Torinu.

Najzanimljiviji par nedjeljnog popodnevnog termina bio je dvoboj Sampdorije i Fiorentine u Genovi. Fiorentina se nastojala pobjedom izjednačiti s momčadi Siniše Mihajlovića, ali sada je razlika između njih još veća. Sampdoria je slavila 3:1 i vratila se na treće mjesto.

Hrvatski veznjak Milan Badelj bio je u početnom sastavu Fiorentine, a zamijenjen je u 58. minuti. Sampdoria je do početnog vodstva došla u 27. minuti kada je jedanaesterac iskoristio Palombo, a već pet minuta kasnije gosti su mogli do izjednačenja. Novi penal imao je Rodriguez, ali nije bio dovoljno precizan.

Do kraja prvog poluvremena gledatelji na stadionu Luigi Ferraris su vidjeli još dva gola. Najprije je Rizzo povisio na 2:0 u 43. minuti, a potom je u sudačkoj nadoknadi Savić smanjio za Viole. Fiorentina je pritisnula u nastavku, gotovo da se igralo samo na polovici Sampdorije, ali u 78. minuti sve je bilo riješeno poslije fenomenalne solo akcije Edera. Brazilac je primio loptu u svojoj polovici i okružen trojicom došao do gola i prevario Neta za konačnih 3:1.

Veoma efikasnu utakmicu odigrali su Udinese i Genoa, palo je čak šest pogodaka, a na kraju su slavili crveno-plavi. Igor Bubnjić je bio na klupi domaćih, ali nije ulazio u igru. Sve je krenulo super za Udinese jer je već u prvoj minuti Di Natale zabio za vodstvo, no potom je Genoa preokrenula preko Marchesea i Falquea.

Do isteka 45. minute crno-bijeli su uspjeli poravnati rezultat, precizan je bio Widmer, ali gosti iz Genove vratili su vodstvo i zadržali ga do kraja. Bivši napadač Juventusa Matri zabio je za 3:2, a pobjedu ekipe Gian Piera Gasperinija potvrdio je Kučka tri minute prije kraja.

Dva je susreta završilo bez pobjednika i bez golova. Sassuolo, u čijim je redovima Šime Vrsaljko odradio svih 90 minuta, uzeo je bod na gostovanju kod Chieva, dok je isto pošlo za rukom igračima Atalante u Torinu kod istoimenog domaćina.