Napoli
Napoli 2:0(1:0) Roma
Roma

Josip Piršljin • subota, 01.11.2014.

U prvom dvoboju desetog kola talijanske Serie A Napoli je na svom stadionu ugostio Romu. Rimljani su se nadali pobjedi i mogućem kasnijem kiksu Juventusa kako bi preuzeli čelo ljestvice, ali Higuain i Callejon su im pokvarili planove.

Novo kolo u talijanskom nogometu otvorili su Napoli i Roma na stadionu San Paolo. Roma se u prošlom kolu izjednačila s Juventusom na vrhu ljestvice, te se nadala kako bi mogla i preuzeti prvo mjesto, ali od toga neće biti ništa. Napoli je pružio vrlo dobru igru i zasluženo slavio 2:0.

Počelo je idealno za domaće, već u trećoj minuti Benitezova momčad je stupila u vodstvo nakon vrlo lijepe akcije. Insigne je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu šesnaesterca gdje se našao Higuain. Argentinski je napadač odlično reagirao i prevario De Sanctisa za 1:0.

Roma je u nastavku utakmice nekoliko puta zaprijetila, a Florenzi je bio blizu pogotka u 59. minuti kada je opasno pucao po golu Rafaela. Ipak, do novog pogotka u Napulju čekalo se do 85. minute kada su domaći igrači potvrdili osvajanje sva tri boda.

Romin vezni red je petljao s loptom koju su naposljetku izgubili, a Napoli je to znao iskoristiti. Higuain je preciznom asistencijom našao Callejona koji sam pred De Sanctisom ne griješi za konačnih 2:0. Hrvatski veznjak Josip Radošević bio je na klupi pobjedničke momčadi.

• Obrisan korisnik02.11.2014. u 13:02
    A jučer je Napoli zasluženo slavio. Roma je komotno mogla primiti 4 komada na poluvremenu. Utakmica slična kao i protiv Bayerna, samo što Napoli za razliku od Bayerna nije svoje šanse zabio. Roma statična, loša i bez duela u igri, a tako se protiv ozbiljnih protivnika ne može igrati.
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 12:53
    etti nije mi jasno šta si ti htio prikazati tim brojkama oko penala. NIje bit kome je koliko penala suđeno, bitno je koliko je penala suđeno koji nisu bili, a suđeni su. A tu je Juventus najjači, da ne govorim o golovima iz zaleđa kojima je Juventus i lani riješavao utakmice. Pa priznatih golova di... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 04:17
    Aha samo sanjaj. Cujemo se na kraju sezone da komentiramo Napoli !
  • etti01.11.2014. u 21:28
    Samo Napoli nitko ne prati pa se ne ide za tim koliko im suci pomažu ili odmažu, a vidi se da nisu oštećeni nikako. Osim što je za njih svirano najviše penala, upravo protiv njih ih je svirano i najmanje.
    etti
  • etti01.11.2014. u 21:26
    Od sezone 2009/10 do danas broj penala dosuđenih u korist momčadi: Napoli 45, Milan 44, Roma 42, Juventus 31, Inter 30. Ne bi se reklo niti da suci rade protiv Napolia, a moglo bi se reći da imaju vjetar u leđa