Milan
Milan 0:2(0:2) Palermo
Palermo

Josip Piršljin • nedjelja, 02.11.2014.

Nakon što je Inter izgubio od fenjeraša Parme, i drugi milanski klub u Serie A je kiksao. Milan je ugostio Palermo koji je na San Siru slavio 2:0.

Milanski klubovi neće po dobrome pamtiti deseto kolo talijanskog nogometnog prvenstva. I Nerazzurri i Rossoneri su izgubili od protivnika od kojih su se to najmanje nadali. Na San Siru je u nedjelju navečer sva tri boda uzeo Palermo.

Sicilijanci su do velikog uspjeha došli s dva pogotka u prvom poluvremenu, a nastupili su samo s jednim isturenim napadačem Dybalom. Milan je, pak, u prednjoj liniji računao na Torresa, Hondu i Meneza.

Sve je krenulo loše za ekipu Filippa Inzaghija u 23. minuti kada je Palermo poveo nakon ubačaja iz kuta. Na loptu je nespretno reagirao domaći branič Zapata i skrenuo je u vlastitu mrežu za 0:1.

Kolumbijski stoper je morao ući u igru s klupe u trećoj minuti zbog ozljede Alexa, a neizravni je krivac i za drugi gol. Nije mogao zaustaviti prodor Dybale koji je prošao pored njega u 26. minuti i potom matirao Diega Lopeza za, pokazat će se, konačnih 0:2.