Odlični Bičanić vodio Chambery do pobjede na gostovanju u Nantesu

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.11.2014.

Osmo kolo francuskog prvenstva donijelo je čak pet od šest neizvjesnih susreta koji su se odlučivali u posljednjoj minuti. Jedino je Saint-Raphael imao laganu zadaću protiv Creteila...

Cesson - Montpellier 27:27

Vodeća momčad francuskog prvenstva gostovala je u Rennesu kod Cessona i upisala remi 27:27. U dramatičnom dvoboju faktor prevage bio je sjajni Mickael Robin, nekadašnji vratar Montpelliera, a danas Cessona, s 19 obrana.

U dobrom dijelu susreta nije se činilo da bi moglo doći do neizvjesne završnice. Montpellier se brzo odvojio, sigurno održavao prednost i na poluvremenu imao visoko vodstvo 16:11.

Kada je 20 minuta prije kraja susreta Issam Tej odveo Montpellier na 21:14, izgledalo je da je riješeno pitanje pobjednika, ali tada se domaćin počinje buditi. U narednih 15 minuta napravio je seriju čak 12:4, preuzeo vodstvo i u sjajnoj atmosferi došao u priliku nanijeti gostima prvi ovosezonski poraz.

Ipak, nije u tome uspio, minutu i pol prije kraja Michael Guigou poravnao je na 27:27, Maxime Derbier ne realizira napad za novo vodstvo, a na drugoj strani Robin brani pokušaj Diega Simoneta i osigurava domaćinu barem bod.

Romain Briffe i Damir Batinović bili su najefikasniji s po pet golova, a u gostujućem sastavu osam je postigao Dragan Gajić, a sedam Issam Tej. Venio Losert imao je pet obrana.

Nantes - Chambery 29:30

Drame nije nedostajalo niti u drugom najzanimljivijem susretu prvog dana osmog kola. Chambery je gostovao kod Nantesa i upisao pobjedu 30:29 što je Nantesu drugi poraz u nizu nakon što je bio neporažen u prvih šest kola.

Ovaj put izostala je "luda večer" Gorazda Škofa koji je nosio svoju momčad u početku sezone. Chambery predvođen sjajnim Damirom Bičanićem (osam golova iz deset pokušaja) to je i iskoristio i na kraju slavio.

Nantes je odlično krenuo u utakmicu i nakon 20 minuta igre vodio je s 11:6, ali već do poluvremena gosti su mu puhali za vratom i zaostajali su samo 14:13 što im je davalo nade u nastavku susreta.

Tamo se Nantes uspio u jednom trenutku odvojiti na plus tri, no vrlo brzo se Chambery vratio i u neizvjesnoj završnici preuzeo vodstvo. Posljednji napad na susretu pripao je gostima koji pet sekundi prije kraja golom Remija Feutriera odlaze do pobjede.

Uz odličnog Bičanića istaknuo se i Timothey N'Guessan sa šest golova dok je Jerko Matulić dodao četiri uz tri promašaja. Kod domaćina čak 12 je postigao Valero Rivera uz savršenu realizaciju sedmeraca 10/10, a po pet su dodali Nicolas Claire i O'Brian Nyateu.

Fenix remizirao u Nimesu, prvo slavlje Istresa

Dramatičan dvoboj odigran je u Nimesu gdje je istoimeni domaćin igrao protiv Toulousea 33:33. U utakmici u kojoj nije bilo većih odvajanja, odlučivale su posljednje minute, a nakon što je Valentin Porte izgubio loptu, Pawel Podsiadlo pokušao je donijeti pobjedu domaćinu, no Wesley Pardin obranio je njegov pokušaj. U domaćem sastavu Podsiadlo je postigao devet golova, a Alberto Aguirrezabalaga osam golova bez promašaja od čega sedam s linije sedam metara. Kod Toulousea Nemanja Ilić postigao je deset golova, a Valentin Porte osam.

Najuvjerljiviji je bio Saint-Raphael koji je lakoćom slavio protiv skromnog Selestata s 31:22. Domaćin je imao više raspoloženih igrača, odličnog Slavišu Đukanovića s 15 obrana, a među strijelcima su se istaknuli s po pet golova Aurelien Abily i Raphael Caucheteux dok je na drugoj strani Radu Ghita postigao također pet pogodaka. Potpuno je podbacio Snorri-Stein Gudjonsson koji je ostao na samo dva gola iz devet pokušaja.

Teže od očekivanja do pobjede je stigao Tremblay protiv Creteila rezultatom 23:22 uz šest golova Oussame Boughanmija. Mate Šunjić tek je jednom stao na vrata gostiju i primio pogodak iz sedmerca. Napokon je do pobjede došao i Istres koji je u gostima svladao Aix s 31:30, a junak gostiju bio je Milan Kosanović obranom pokušaja Mathieua Onga sa sedam metara na isteku vremena.