Sjajna Cedevita slavila u Tel Avivu protiv aktualnog prvaka Europe

Marija Pastuović • četvrtak, 06.11.2014.

Iako je uoči gostovanja u Tel Avivu bila prežaljena, Cedevita je stigla do velike pobjede. Svladala je branitelja naslova Maccabija s 83:73, upisala prvu euroligašku pobjedu ove sezone i pokazala da ne smije biti unaprijed otpisana. Momčad Jasmina Repeše vodila je cijelim tijekom susreta, u završnici je izdržala nalet domaćina i upisala veliku pobjedu...

Zasluženo su, pred više od 11 tisuća ljubitelja košarke, Repešini dečki upisali bodove, nakon zanimljive i do kraja neizvjesne predstave. Cedevita koja je iz utakmice u utakmicu pokazivala napredak večeras konačno nije posustala. Zagrepčani su slavili nakon što su pokazali vrlo dobru igru, prije svega timsku, u oba smjera, čvrstu obranu, efikasan napad i koncentraciju do kraja.

Cedevita je stekla vodstvo u početnim trenucima, poveli su 4:0, ali domaćini su uzvratili za izjednačenje, a nekoliko trenutaka poslije Sofoklis Schortsanitis doveo je svoju momčad u minimalnu prednost 8:7. Odgovorili su igrači Jasmina Repeše serijom 11:0, a za dvoznamenkastu razliku i vodstvo 18:8 precizan je bio Luka Babić. Do kraja četvrtine domaćini su uspjeli smanjiti zaostatak na četiri poena.

Početkom druge dionice igre imali su igrači Guya Goodesa priliku za izjednačenje ili prelazak u vodstvo, ali ju nisu iskoristili. Uspješna je na drugoj strani bila Cedevita, prvo je Tomislav Zubčić ubacio tricu, zatim je kapetan Roko Ukić iz polukontre položio, a u 14. minuti Zubčić je ponovno uspješan za tri poena i +10. Raspoloženi Jeremy Pargo držao je u tim trenucima svoju momčad u igri, ne dozvolivši protivnicima da se skroz odvoje, a druga četvrtina završena je rezultatom 40:44.

U treću četvrtinu Cedevita je ušla sa četiri poena više, ali domaći igrači izjednačili su u 24. minuti preko Devina Smitha. Više od toga nisu uspjeli, gosti su u ključnim trenucima odigrali smireno, te su imali i najveću prednost +11.

Uspjela je gostujuća ekipa izdržati stalne pritiske protivnika i zasluženo slaviti. U 36. minuti susreta, pri rezultatu 70:74 Repeši je dosuđena tehnička greška, zbog ulaska u teren. Priliku Maccabi nije iskoristio, što su kaznili Zagrepčani preko Marija Delaša i Mire Bilana dvije minute prije kraja.Točku na pobjedu u posljednjim sekundama stavio je Ukić pogodivši tricu.

U razigranoj zagrebačkoj ekipi pet igrača ostvarilo je dvoznamenkasti učinak, a najefikasniji su bili Ukić sa 17 postignutih poena i Gordić koji je upisao 16 poena. Prvi strijelac Maccabija bio je Pargo koji je zabilježio 23 poena.

• Obrisan korisnik07.11.2014. u 08:10
    Ovo je najveće iznenađenje u prva 4 kola. Pozitivno. Američka ekipa iz Izraela je pukla !!!!!!!!
  • Yakov07.11.2014. u 00:30
    eh repeša, gdje si bio na sp-u... svaka čast u svakom slučaju
    Yakov
  • Obrisan korisnik06.11.2014. u 23:33
    sjajan rezultat, drago mi je i zbog ljudi koji toliko ulažu da imaju barem malo gušta, opet odlični klinci, Arapovic i Žganec, srećom, loš Macabi nije kaznio ludovanje Ukića u zadnje dvije minute, inače je odigeao dobro
  • Obrisan korisnik06.11.2014. u 23:02