Europska liga, skupina G, 4. kolo, 06.11.2014, 21:05 h, Rotterdam, De Kuip
Suci: Craig Thomson, Stuart Stevenson, Francis Connor (Škotska)
Lex Immers 20'
2:0(2:0) Rijeka
Rijeka

Branimir Korać • četvrtak, 06.11.2014.

Nogometaši Rijeke još jednom se vračćaju s porazom i bez postignutog pogotka s gostovanja u Europskoj ligi. Feyenoord je odličnim otvaranjem utakmice stigao do prednosti koju Riječani nisu uspjeli anulirati...

Jean-Paul Boëtius
62'
23
Khalid Boulahrouz
73'

Fred Rutten
11
(do 79')
10
(do 50')
Matjaž Kek

Ponešto slična utakmica onoj na Kantridi, samo s tom razlikom što je Feyenoord ovaj put bio znatno okomitiji i konkretniji u ranoj fazi. Rijeka je ponovno s respektom ušla u utakmicu, ovaj put je to bilo još naglašenije, a Nizozemci su odigrali stvarno odličnih 45 minuta.

To im je donijelo vodstvo 2:0 na poluvremenu, u nastavku susreta Riječani su dali sve od sebe da dođu do poravnanja, ali prvenstvo Andrej Kramarić promašivao je ono što inače ne promašuje i Feyenoord je stigao do velika tri boda.

Već u devetoj minuti domaćin je stigao do vodstva. Bila je to lijepa akcija u tri poteza, Van Beek je dugačkom loptom pronašao glavu Kazim-Richardsa, ovaj spustio loptu za El Ahmadija koji ulazi u 16 metara i rutinski zabija za vodstvo.

Deset minuta kasnije Vargić mora po drugi put po loptu u mrežu. Ovaj put do pogotka je došlo nakon kornera, Toornstra je nabacio na Lexa Immersa koji na prvoj vratnici skače i glavom šalje loptu u mrežu.

Velike probleme gostima stvarali su prvenstveno Kazim-Richards i Manu čiji je praktički svaki kontakt s loptom mirisao na opasnost.

Do kraja prvog dijela domaćin je imao još dvije vrlo izgledne situacije, u prvoj Manu nije stigao loptu na drugoj vratnici dok u drugoj Kazim-Richards nakon ubačaja Manua ne pogađa okvir gola.

Rijeka je u prvih 45 minuta rijetko prijetila, u trenucima kada bi došla pred 16 metara, često nije imala nikakvo rješenje i domaćin se lakoćom obranio.

U drugom poluvremenu Rijeka je bila opasnija, preuzela je više rizika i to joj se isplatilo te je stvorila nekoliko lijepih prilika.

U obje situacije Kramarić nije reagirao onako dobro kao što inače reagira.

Prvo je u 65. minuti ostao potpuno sam pred Vermeerom mogao je birati gdje će pucati, imao vremena i primiriti loptu, a zatim pucao u vratara. Lopta mu se vratila, ponovno se izborio za udarac, no prije nego što je došla do gol linije, lopta je zapela u bloku.

Desetak minuta kasnije još jednom Kramarić dobiva loptu u 16 metara, ovaj put gađao je kut Vermeerovog gola, ali prizeman udarac ponovno je zapeo u bloku i Rijeka nije došla do pogotka.

Uspio je Feyenoord mirno privesti utakmicu kraju, kako je vrijeme odmicalo, tako je i Rijeka bila sve nervoznija i bilo je sve više pogrešaka. Na kraju je još jednom ostala bez pogotka u gostima te bez bodova.

• Obrisan korisnik07.11.2014. u 08:46
    S čime nam čuva obraz? S blažim porazom ili? Ipak 0:2 zvuči bolje od Dinamovih 1:5...
  • Obrisan korisnik06.11.2014. u 23:53
    Ima li itko objašnjenje zašto je sharbini još uvijek prisutan u profesionalnom nogometu??
  • sportoz06.11.2014. u 23:16
    Tipično za hrvatski sport. Utakmica u kojoj imaš priliku napraviti nešto veliko jednostavno je prevelik teret za krhki mentalitet naših sportaša. Već i prije izlaska na teren je bilo 0:2.. Naravno da je ovaj poraz častan i nema onu epsku dimenziju višegodišnjeg brutalnog sramoćenja na europskoj... [više na forumu]