Borac Banja Luka 24:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Sjajni Stevanović predvodio Zagreb do petog ovosezonskog slavlja u SEHA GSS ligi

Danijela Lemaić • petak, 07.11.2014.

Rukometaši PPD Zagreba stigli su ovog petka do svoje pete ovosezonske pobjede. Naime, igrači Veselina Vujovića u sklopu osmog kola SEHA Gazprom South Stream lige gostovali su kod Borca iz Banja Luke nad kojim su upisali uvjerljivo slavlje.

Borac - PPD Zagreb 24:30 (11:17)

8. kolo SEHA GSS lige

Borac: Abadžić (8 obrana), Haseljić; Janković 7, Vujović, Tešić, Mikić 1, Njezić, Bezbradica 2, Obradović 2, Trivundža 1, Čelić, Šešić, Ćeranić, Đukić 6, Nikolić 5
Trener: Igor Rađenović

PPD Zagreb: Stevanović (22 obrane), Ivić; Mihić, Brozović 2, Stepančić 6, Šprem 3, Čorić, Šebetić 2, Raković 6, Šušnja, J. Valčić 3, T. Valčić 1, Kovačević 3, Lukačec, Pavlović 3
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Borac: 1/4; PPD Zagreb: 2/4
Isključenja: Borac: 6 min.; PPD Zagreb: 10 min.

Momčad hrvatskog prvaka, nakon otkazane utakmice protiv Metalurga koja se ove srijede trebala odigrati u Zagrebu, otputovala je u Banja Luku gdje ju je dočekala ekipa Borca. Zagrebaši su pokazali da su favorit u susretu te su nakon zanimljivih 60 minuta igre stigli do svojeg petog ovosezonskog slavlja.

Zagrebaši dobro otvaraju susret, naime, Luka Raković postiže dva uzastopna pogotka za 2:0, a do prvog zgoditka domaćin dolazi u petoj minuti utakmice kada siguran biva Ratko Nikolić. Povećao je tada prednost Zagreba Raković na +2 (3:1), a to se vodstvo u 16. minuti povisilo na +5 (8:3) nakon serije 3-0 Zagrebove vanjske linije.

Pokušao je tada Borac smanjiti zaostatak, ali raspoloženi gosti predvođeni Ivanom Stevanovićem na golu u 22. minuti ostavljaju domaćina na minus sedam (6:13). Do odlaska na odmor Borac je uspio tek smanjiti na 11:17 kada put do mreže pronalazi Milan Đukić.

Uvodne minute nastavka donijele su nešto bolju igru Borca koji s nekoliko uzastopnih pogodaka smanjuje vodstvo Zagreba na 19:15. Luka Stepančić, Ilija Brozović i Raković pronalaze rješenja za domaću obranu te odvode Zagreb na novih +6 (22:16). Dobra obrana na čelu sa Stevanovićem nije dopuštala Borcu da nanovo smanji zaostatak stoga se rezultatska razlika zadržala sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je na semaforu stajalo 30:24 za PPD Zagreb.

Najraspoloženiji u redovima Zagreba bili su Luka Raković i Luka Stepančić svaki s po šest pogodaka, dok je na čuvar mreže Ivan Stevanović zaustavio 22 protivnička napada. Kod Borca najbolji je bio Stefan Janković sa sedam golova, a vratar Stanko Abadžić sakupio je osam obrana.