Ekipa Radničkog namučila Veszprem, Tatran Prešov slavio nad Vojvodinom

Danijela Lemaić • subota, 08.11.2014.

Momčad mađarskog Veszprema ove je subote gostovala kod Radničkog iz Kragujevca te je nakon zanimljivih 60 minuta stigla do devete ovosezonske pobjede u SEHA Gazprom South Stream ligi. U nešto kasnijem terminu snage su odmjerili igrači Vojvodine i Tatran Prešova, a do slavlja je stigla slovačka ekipa.

Radnički - MKB-MVM Veszprem 24:28 (16:15)

Rukometaši Radničkog u sklopu osmog kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostili su jednu od najboljih europskih momčadi. Naime, u Kragujevac je doputovao mađarski Veszprem. Momci Nedeljka Vučkovića najavili su kako se neće lako predati, a to su i pokazali u prvom dijelu susreta. Veszprem je u drugom poluvremenu pokazao važnost širine klupe te je po posljednjem sučevu zvižduku osigurao slavlje.

Domaćin je dobro krenuo u susret stoga je rezultat nakon tri minute igre bio 2:0. Probudio se tada Gašper Marguč koji s dva uzastopna pogotka poravnava na 2:2. Ponovno su se odvojili igrači Radničkog te su serijom 3-0 ostavili Veszprem na minus tri (2:5). Otpor domaćina držao se sve do 15. minute kada Andreas Nilsson dovodi Veszprem na samo pogodak zaostatka (7:8). Prednost Radničkog se držala sve do posljednje četiri minute susreta kada Gergo Ivanscik biva siguran za 13:13. Do odlaska na odmor Radnički se uspio odvojiti na zgoditak prednosti (16:15).

Veszpremu je trebalo deset minuta u nastavku da rezultat prelomi u svoju korist, a na prvih +2 Mađari odlaze nakon što put do mreže pronalaze Mate Lekai i Marguč za 22:20. Ubrzali su tada dodatno tempo gosti te su u 56. minuti ostavili domaćina na minus pet (21:16), a do isteka 60. minute Radnički je to tek uspio smanjiti na 24:28.

Najbolji je kod Veszprema bio Gašper Marguč s devet pogodaka, dok je Renato Sulić zabio njih tri. Na vratima je Roland Mikler zaustavio pet lopti, a Mirko Alilović jednu. U redovima Radničkog istaknuli su se Aleksandar Gugleta i Ivan Rajičević svaki s po četiri pogotka, dok je na vratima Dušan Petrović sakupio osam obrana.

Vojvodina - Tatran Prešov 25:29 (12:15)

Momčad Vojvodine u prvih devet susreta SEHA GSS lige nije uspjela stići do pobjede, a u tome nije bila uspješna niti u 12. kolu regionalne lige u sklopu kojeg joj je stigao slovački Tatran Prešov. Momci Petera Davida nešto su teže od očekivanog stigli do slavlja, a u borbi za nova tri boda pomogli su Vasja Furlan i Svetislav Verkič koji su se nakon dugog izbivanja s terena napokon pridružili ekipi.

Michal Kopčo i Andrej Petro bivaju sigurni na samom početku susreta za 2:0 gostiju, no Vojvodina je pet minuta kasnije stigla do izjednačenja (3:3). Nekoliko grešaka Slovaka omogućilo je domaćinu da prijeđe u vodstvo stoga Vojvodina preko Uroša Elezovića i Serga Datukashvilija postavlja 7:5. Krenuo je tada Tatran Prešov u lov na protivnika, a u 17. minuti Radoslav Antl izjednačava na 7:7. U 25. minuti napokon je proradila čvrsta slovačka obrana, to, pak, dobro iskorištava napad Tatran Prešova koji niže četiri pogotka i ostavlja domaćina na minus četiri (11:15), a da se na odmor otiđe pri 12:15 pobrinuo se Elezović.

Tatran Prešov dobro je ušao i u nastavak susreta te je svoju prednost držao sve do 37. minute susreta, naime, Slovaci nikako nisu mogli posložiti napad, dok je Vojvodina lako dolazila do pogodaka. Tako je u 50. minuti Filip Marjanović doveo domaću ekipu na samo gol zaostatka (20:21). Nanovo su pojačali igrači Tatran Prešova te su u posljednjih pet minuta osigurali slavlje 29:25.

Slovačku ekipu do slavlja je vodio Radoslav Antl s osam zgoditaka, jedan manje dodao je Dainis Kristopans, a Svetislav Verkič zaustavio je deset lopti. Kod Vojvodine najefikasniji su bili Uroš Elezović i Filip Marjanović svaki s po sedam zgoditaka, a čuvar mreže Luka Arsenić sakupio je devet obrana.