Metalurg Skoplje 23:21 Nexe Našice
Nexe Našice

Nastavljena SEHA liga: Nexe propustio priliku kod oslabljenog Metalurga

Davor Kovačević • nedjelja, 01.02.2015.

Dok su Katar i Francuska završavali finale Svjetskog rukometnog prvenstva, SEHA GSS liga je među prvima krenula u drugi dio sezone. I s puno problema i upitnika oko sastava, Metalurg je uspio nadvisiti našički Nexe.

Mjesec i pol dana od posljednje utakmice SEHA liga ponovno je osvojila svoja vrata. Još prošle nedjelje reprezentacija Makedonije igrala je svoju utakmicu osmine finala u Dohi, a većina makedonskih reprezentativaca morala je brzo zaboraviti katarsku avanturu i ekspresno se “prešaltati“ na klupska zbivanja koja u Skoplju daleko od idealnih.

I sa svim svojim problemima koji su posljednjih mjeseci počeli nagrizati egzistenciju makedonskog velikana i bez nekolicine igrača, koji su po svemu sudeći na izlaznim vratima (Dimovski, Jonoski, Mojsovski, braća Markovski), Metalurg je uspio u svoju sadašnjost unijeti barem malo vedrine. Vugrinec, Mirkulovski, Manaskov, Georgievski i ostalo društvo pretežno iz druge ekipe ostavili su Nexe na tek jednoj gostujućoj pobjedi i tek tri u cijelom natjecanju.

Pojačani Nexe s povratnikom Sašom Barišićem Jamanom, ali i mladim reprezentativcem Karlom Orozom prema stručnjacima valjda je po prvi put dobio ulogu favorita protiv Metalurga. I tako je krenuo, u 12 minuta ostavio domaćine na dva gola, postigao pet, ali onda u sljedećih deset minuta zablokirao u napadu.

Metalurg je kreirao seriju 5-1 i prvi put poveo na utakmici sa 7:6, a onda se do 35. minute igralo praktički gol za gol. Tada je krenulo prvo značajnije odvajanje Makedonaca koji su otišli na +3 (16:13), a Oroz je s dva pogotka ostavio Našičane “tu negdje“. Jedan od najvećih talenata makedonskog rukometa, Filip Talevski, uzvratio je na identičan način, priključio se i sveprisutni Vugrinec i Metalurg je u samo tri minute opet postao otišao predaleko (19:15).

Našičani su u 15 minuta ostali na tek dva postignuta gola, pa 17:21 u 54. minuti nije izgledalo dostižno. Ipak, s tri brza gola Nexe je u posljednjoj minuti stigao na svega pogodak zaostatka (21:22), a najbolji pojedinac susreta, Vugrinec, samo je u posljednjim sekundama potvrdio pobjedu Metalurga.

Mogao je Nexe izvući i nešto više da je bilo više preciznosti sa sedam metara. Propustili su Našičani čak tri sedmerca, vratari Lelić i Juzbašić skinuli su tek devet udaraca, naspram 16 Metalurgovih vratara. Sakić je bio najbolji strijelac Nexea s četiri pogotka, dok je kod Makedonaca Vugrinec imao apsolutno sve ovlasti, ispalio 16 lopti za osam pogodaka, a pratio ga je Georgievski s četiri komada.