Davor Mikulić • subota, 08.11.2014.

Kao što se i očekivalo, novu i zasluženu pobjedu upisao je Bayern na gostovanju kod Frankfurta, a tri pogotka bila su djelo Thomasa Müllera. Leverkusen bez Tina Jedvaja nije uspio slaviti protiv Mainza, a susret s čak sedam pogodaka pripao je Kölnu...

Eintracht Frankfurt – Bayern 0:4

Nove bodove upisala je momčad Pepa Gaurdiole i tako nastavila svoj dugi niz bez poraza. S druge strane, Eintracht Frankfurt će u nekoj od idućih utakmica morati tražiti prekid svog, ali negativnog niza.

Poveli su Bavarci već u 23. minuti susreta kada je strijelac bio Thomas Müller. S lijeve ga je strane prizemnom loptom uposlio Ribery, a Müller zabija iz drugog pokušaja. Bio je to i rezultat s kojim se otišlo na predah, a sredinom nastavka utakmicu je defitivno odlučio sa svoja dva nova pogotka koja je postigao u razmaku od samo četiri minute.

Prvo je u 64. minuti na novu asistenciju Riberyja pogodio suprotni kut nemoćnog domaćeg vratra, da bi ga za hattrick u 67. minuti uposlio Mario Götze.

Ipak, domaći je vratar i četvrti put morao po loptu u svoju mrežu nakon što je strijelac bio i Shaqiri u 86. minuti kada je skrenuo loptu Rodea.

Augsburg – Paderborn 3:0

Uvjerljiv je bio i Augsburg koji je na svom terenu s tri pogotka ispratio Paderborn. Bolje otvaranje utakmice domaći igrači nisu mogli niti poželjeti jer su do prednosti stigli već u sedmoj minuti. Altintop je gurnuo loptu za Wernera koji sam izlazi pred Krusea i pogađa bez problema.

Odlično je otvaranje domaćin imao i u nastavku. Nakon samo dvije minute igre rezultat je na 2:0 povisio isti igrač. Asistent je ovaj put bio Verhaegh koji je ubacio s desne strane, a Werner pogodio glavom.

Utakmica je zaključena već u 68. minuti kada je domaćin došao i do trećeg pogotka. Nakon što se dvašput upisao među strijelce, Werner je upisao i asistenciju kada je izveo slobodan udarac s desne strane i u sredini pronašao Callsen-Brackera koji glavom samo skreće u mrežu.

Freiburg – Schalke 2:0

Važnu pobjedu upisao je Freiburg koji je s nova tri boda pobjegao sa samog dna tablice i približio se svom današnjem protivniku. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je i više nego dovoljan.

Do vodstva je domaćin došao u 22. minuti preko Christiana Guntnera do kojeg je stigla odbijena lopta, nakon čega ju neobranjivo zakucava u mrežu. Pobjedu je potvrdio Jonathan Schmid kada je dočekao neuspjeli pokušaj izbijanja gostujućih igrača i odličnim udarcem pogodio suprotni kut.

U sudačkoj nadoknadi mogla je domaća momčad postići i treći pogodak, no Daniju Schahinu nedostajalo je malo preciznosti.

Hoffenheim – Köln 3:4

U sjajnoj utakmici punoj preokreta, odličnih prigoda i pogodaka, puni plijen s gostovanja odnijela je momčad Koelna koja je bila bolja od Hoffenheima. Prvi dio susreta ponudio je čak šest pogodaka.

Hoffenheim je poveo već u drugoj minuti pogotkom Szalaija, no nakon samo deset minuta prednost je bila na strani gostiju. Prvo je izjednačio Olkowski, a zatim je precizan bio i Matthias Lehmann koji je odlično izveo slobodan udarac.

U 35. minuti su gosti imali dva pogotka prednosti nakon što je Baumanna savladao Ujah, ali na odmor se otišlo rezultatom 3:3. Firmino je smanjio zaostatak već u idućoj minuti, a u posljednjoj minuti prvog dijela pogodio i za novo izjednačenje.

Nastavak je donio nešto manje prigoda i tek jedan pogodak koji je, kako se pokazalo, odlučio pobjednika. U glavnoj ulozi je ponovno bio Olkowski koji je postigao drugi svoj pogodak na utakmici fenomenalnim udarcem s dvadesetak metara.

Leverkusen – Mainz 0:0

Jedini susret ranijeg subotnjeg termina koji nije ponudio niti jedan pogodak odigrao se u Leverkusenu gdje je neporažen ostao Mainz. Puno bolji dojam ostavio je domaćin koji je bio opasniji i konkretniji, no niti jednu od svojih prilika nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Tin Jedvaj danas nije bio u zapisniku, dok je Dario Krešić cijeli susret odgledao s domaće klupe za pričuve.